094.jpg - 5.95 kBرئیس دانشکده علوم پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزایش ارتباط با صنعت و برگزاری استارت آپ ها و زمینه سازی فرهنگی را از الزامات ورود به دانشگاه نسل سوم و کارآفرینی دانشجویان برشمرد.

به گزارش وب دا، دکتر داوود سبحانی راد،با اشاره به اینکه باید اهداف دانشگاه نسل سوم و مسیر رسیدن به این جایگاه به خوبی برای اساتید و دانشجویان مشخص و زیر ساخت های لازم برای این موضوع فراهم شود گفت: در چنین دانشگاهی مجموعه ای از مدیریت دانش و کار افرینی را دانشجویان باید فرا بگیرند.

وی ادامه داد: در حوزه عملیاتی کردن برنامه های آموزشی، مشارکت و آموزش گروه ها از اهمیت بالایی برخوردار است تا بر اساس اسناد بالادستی در حوزه توسعه رشته های تحصیلی و بین المللی سازی در برخی رشته ها و جذب اعضای هیات علمی توانمند حرکت کنیم زیرا این امور لازمه ورود به دانشگاه نسل سوم است.

دکتر سبحانی راد با بیان اینکه استفاده از فیلم و شبیه ساز ها در آموزش مجازی می تواند کمک کننده باشد ولی از آنجایی که موقعیت ها قطعی نیستند باید برخی از مهارت ها را دانشجو در موقعیت های حرفه ای بیاموزد، گفت: پاندمی کرونا یک محدودیت بزرگ بود که فرصت مناسبی را برای آموزش مجازی به وجود آورد؛ زیرا قبل از این اتفاق اساتید تمایل چندانی به استفاده از آموزش مجازی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه محدودیت کرونا در حال کم رنگ شدن است از همین رو نیاز است در خصوص کمیت و کیفیت تدریس تلاش بیشتری با همکاری اعضای هیات علمی و دانشجویان انجام شود، اظهار کرد: توسعه نیروی انسانی، بین الملل سازی در رشته ها و دوره ها، افزایش تعداد گروه های آموزشی به ده مورد، افزایش تعداد اعضای هیات علمی براساس چشم انداز کلان منطقه از جمله موارد ضروری در راستای توسعه کمی و کیفی اموزش در دانشکده است.

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image