دانشیار گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: جشنواره تابستانه ایده‌پروری و استارتاپ تکنولوژی آموزشی در پزشکی ویژه اساتید و دانشجویان و در قالب 5 بخش برگزار می‌شود.

دکتر ویدا وکیلی در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: نشست سیاستگذاری قطب علمی تكنولوژی آموزشی در علوم پزشكی کشور با حضور دکتر خواجوی‌راد، معاون آموزشی و دکتر عمادزاده، مدیر مرکز توسعه مطالعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دیگر اعضای این شورا برگزار شد و در این نشست اجرای مصوبات مهمی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از مزیت نسبی و توان دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای آتی کشور، توسعه مبتنی بر دانایی، افزایش توان علمی پژوهش گران، گسترش هدفمند مرزهای دانش، نوآوری در علم و فناوری و ارتقاء جایگاه علمی کشور از جمله مهمترین اهداف قطب‌های علمی کشور به شمار می‌آید.

دانشیار گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه هم‌اکنون 26 قطب علمی توسط وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی تعيين شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به فعاليت‌های علمی و ارزنده آموزشی مركز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشكی مشهد، اين مركز به عنوان قطب علمی تكنولوژی آموزشی در علوم پزشكی کشور انتخاب گرديده است.

دکتر وکیلی افزود: در این جلسه مقرر گردید از دو طرح واجد اولویت‌های قطب حمایت لازم صورت پذیرد و لذا در همین راستا فراخوان تابستانه اعلام می‌گردد تا انتخاب طرح‌های مرتبط با تکنولوژی آموزشی برتر انتخاب گردند.

وی با تأکید بر اینکه در سال‌های گذشته قطب علمی تکنولوژی آموزشی دارای فرآیندهای برتر در جشنواره آموزشی شهید مطهری بوده است، اظهار امیدواری کرد: امسال هم با برنامه‌ریزی بهتر در راستای اعتلای آموزش در کشور و به کارگیری تکنولوژی‌های نوین شاهد درخشش بیشتر قطب علمی تكنولوژی آموزشی در علوم پزشكی کشور باشیم.

سرپرست قطب علمی تکنولوژی آموزشی در علوم پزشكی کشور با ذکر این نکته که جشنواره تابستانه ایده‌پروری و استارتاپ تکنولوژی آموزشی در پزشکی ویژه اساتید و دانشجویان برگزار می‌شود، تأکید کرد: این جشنواره در 5 بخش ایجاد ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان، طراحی و و رفع نیازهای حوزه آموزش پزشکی، معرفی ایده‌های برتر به شتاب دهنده‌های مرکز رشد، طراحی و ارتقاء نرم‌افزارهای آموزشی و بهبود آموزش از راه دور و ارائه مشاوره و راهنمایی‌ دانشگاهیان به سمت کارآفرینی و ایجاد دانشگاه‌های نسل 3 و 4 برگزار می‌شود.

دکتر وکیلی اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره تابستانه ایده‌پروری و استارتاپ تکنولوژی آموزشی در پزشکی می‌توانند از طریق سایت جشنواره مذکور www.cemet.mums.ac.ir یا شماره تلفن 05138583953 اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را کسب کنند و آثار خود را هم تا از امروز تا 15 مرداد ماه امسال به آدرس ایمیل این جشنواره به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.

وی بیان کرد: همچنین این نکته بسیار مهم قابل ذکر است که زمان شرکت در جشنواره تابستانه ایده‌پروری و استارتاپ تکنولوژی آموزشی در پزشکی تمدید نخواهد شد و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌بایست ، حداکثر تا پایان زمان اعلام شده آثار خود را به آدرس ایمیل ذکر شده ارسال نمایند، شایان ذکر است آثاری که پس از پانزدهم مرداد ماه سال 1401 ارسال شوند مورد پذیرش برگزارکنندگان جشنواره تابستانه ایده‌پروری و استارتاپ تکنولوژی آموزشی در پزشکی واقع نمی‌شود.

0139.jpg - 117.31 kB

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image