0080.jpg - 8.97 kBمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ارتباط موثر اساتید مشاور،هدف گذاری صحیح و برنامه ریزی موثررا کلید موفقیت دانشجویان عنوان کرد.

دکتر ابوالفضل خواجوی راد در گفتگو با وب دا با تاکید برضرورت تلاش دانشجویان در مسیر رشد ابعاد علمی، معنوی و جسمی خود، به عنوان یکی از مهمترین الزامات تحقق اهداف و برنامه های آنان، خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت و توانمندی جوانان و از طرفی تفاوت شرایط زندگی آنان، در رویکرد مشاوره و برنامه ریزی،می بایست به صورت هوشمندانه این عزیزان را به حضورپررنگ در برنامه های آموزشی- تحصیلی و همزمان مشارکت در فعالیت های فوق برنامه ترغیب نمود.

 وی ضمن بیان توانمندی بالای اغلب دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، گفت: هدف گذاری و برنامه ریزی صحیح برای دانشجویان و تاکید بر اهمیت خودباوری آنان،برای ارتقاء در مقوله های مختلف الزامی است و در موارد متعدد دانشجویانی با توان تحصیلی پایین تر، پس از ارتباط موثر با اساتید مشاور و برنامه ریزی و هدف گذاری صحیح، ایجاد انگیزه و حس خودباوری مناسب توسط اساتید مشاور، موفق شدند چالش های خود را رفع نموده و شرایط رابهبود بخشند.

دکتر خواجوی راد، با اشاره به نقش مهم مجموعه ها وساختار های تاثیرگذار بر سیستم آموزشی کشور در رفع موانع و مشکلات پیش روی دانشجویان و اساتید افزود: در حال حاضر پیگیری اتخاذ سیاست های پیش گیرانه در این قبیل مجموعه ها، از طریق آسیب شناسی مشکلات دانشجویان و اساتید، آگاهی از دغدغه های آنان و همچنین شناسایی نقاط ضعف وضعیت فعلی جهت جلوگیری از افزایش تاثیر گذاری مشکلات و تسریع در رفع موانع، راهبردی است که می بایست بیش از پیش مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید تلاش شوددر کنار شناسایی و رفع آسیب ها، دانشجویان توانمندی های خود را باور نمایندتا بواسطه شکوفایی استعدادها و توانمندی های آنان، ارتقاءقابلیت های دانشجویان را شاهد باشیم.

معاون آموزشی دانشگاه با برشماری اهمیت برقراری ارتباط موثر میان اساتید مشاور و دانشجویان افزود: برنامه ریزی سازمان ها وحوزه های مرتبط با دانشجویان برای ایجاد ارتباط اولیه بین اساتید مشاور و دانشجویان، حمایت از استمرار ارتباط ایجاد شده، علاقه مندی اساتید به فعالیت در قالب استاد مشاور و ایجاد حس مثبت در جلسات، فعالیت محسوس و دلسوزانه اساتید مشاور و اطمینان دانشجویان به کسب راهکارهای لازم جهت موفقیت در نتیجه این فعالیت، آگاهی کامل اساتید مشاور از نیازهای آموزشی دانشجویان، بعنوان برخی از  مهم ترین موارد در ایجاد رابطه موثر با دانشجویان، می بایست مورد توجه اساتید مشاور قرار گیرد.

دکتر خواجوی راد گفت: مسئولان و افرادی که در سمت ها و کسوت های مختلف حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد توفیق خدمتگزاری دارند و همچنین دانشجویان عزیز که سرمایه های بی بدیل کشور هستند، می بایست با درایت، حساسیت و توجه به قداست مقوله آموزش و جلوگیری از درگیر شدن در آفات و آلودگی های مادی، در مسیر اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت نمایند.

 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: هر چند مسئولین و دولتمردان موظف هستند به مسائل و دغدغه های دانشجویان و اساتید توجه نموده و نسبت به رفع آن اقدام نمایند، لیکن نباید اجازه داد مباحث آموزشی، معلمی و استاد شاگردی به خاطر این نواقص و کمبودها آسیب ببیند.

وی در خاتمه با قدردانی از فعالیت های مدیریت امور شاهد و ایثارگران در خصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر، افزود: فعالیت های فعلی مدیریت امور شاهد، مجموعه اقدامات مثبتی است که در جهت کاهش آسیب و افزایش توانمندی دانشجویان شاهد و ایثارگربرنامه ریزی شده و نتایج موثری را به همراه داشته است.

شایان ذکر است ، اولین همایش تجلیل از اساتید و معلمین و همیاران طرح شاهد در دانشگاه­ های سراسر کشور با حضور رئیس جمهور و جمعی از مسئولین کشوری به صورت وبینار در سراسر کشور برگزار شد. در این مراسم آقای دکتر خواجوی راد، معاون آموزشی دانشگاه و استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر، به عنوان استاد مشاور نمونة کشوری برگزیده شد و توسط رئیس  بنیاد شهید خراسان رضوی از ایشان تجلیل گردید.

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image