رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه موضوع شاگرد پروری و تاثیر بر مباحث فرهنگی و تربیتی دانشجویان امری مهم محسوب می شود که اساتید دانشگاه در آن نقش مهمی دارد تصریح کرد:اساتید دانشگاه باید با هدف گذاری و برنامه ریزی در حوزه های تدریس، تحقیق و فعالیت های آموزشی به طور مستمر دانش و علم خود را  در حوزه های مختلف بروز رسانی کنند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد علی کیانی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش با بیان اینکه موضوع توانمند سازی یک فرصت دو جانبه برای دانشگاه و اعضای هیات علمی به عنوان مدرسین دانشگاه محسوب می شود خاطر نشان کرد: در این دوره ها  بسیاری از مطالب و موضوعاتی که در حوزه فرهنگی و در عرصه های آموزشی و پژوهشی می تواند مطرح شود را پاسخ می دهد و می تواند با توجه به رسالت آموزشی که بر دوش ماست، موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس ها و دوره های توانمند سازی باید به صورت مباحثه ای و دو جانبه باشد تا بتوان به شکل بهتری از این شرایط بهره برد خاطر نشان کرد: اعضای هیات علمی می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات در خصوص نحوه برگزاری این دوره آموزشی در کیفیت این دوره تاثیر گذار باشند.

وی با اشاره به نقش اساتید دانشگاه در رفع نیازها و حل مشکلات جامعه خاطر نشان کرد: اساتید دانشگاه می توانند با توجه به نیازهای جامعه و به صورت تیمی و با مشارکت سایر اساتید در مسیر رفع و یا حل مشکلات جامعه گام بردارند.

دکتر کیانی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات موجود در دانشگاه منحصر به یک گروه خاص نیست و باید امکان استفاده برای همگان فراهم شود تصریح کرد: با زمینه سازی استفاده از امکانات و فناوری های موجود در سطح دانشگاه می توان ضمن افزایش اقدامات پژوهشی و آموزشی بر اساس پروتکل های تعیین شده، از تحمیل هزینه های اضافی نیز جلوگیری کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار امیدواری کرد: برگزاری این دوره، در بالندگی، برنامه ریزی، دانش و آگاهی هر چه بیشتر اساتید جوان که به تازگی وارد دانشگاه و عرصه آموزش وارد شده اند تاثیر گذار باشد.

چهاردهمین دوره تابستانه توانمند سازی اعضای هیات علمی  با حضور جمعی از معاونین، مدیران و رییس دانشگاه، در تالار امام علی(ع) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح امروز( سیزدهم مردادماه) آغاز به کار کرد.

این دوره به مدت یک ماه و با حضور  80 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس آئین نامه دانش افزایی و توانمند سازی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت سالیانه برنامه ریزی و اجرا می شود.   

 000360.jpg - 81.94 kB

000361.jpg - 83.44 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image