000303.jpg - 9.22 kBرئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام محرم و صفر نظارت ویژه بهداشتی را از محل‌های برگزاری مراسم‌های سوگواری امام حسین(ع) و توزیع غذای نذری داریم.

مهندس محمد باباخانی در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده نظارت ویژه‌ای با همکاری سازمان تبلیغات، مرکز رسیدگی با امورمساجد، آستان قدس رضوی و اوقاف و امور خیریه در بازه زمانی هفتم مرداد ماه تا پنجم مهر ماه (از اول محرم تا آخر صفر) داریم.

وی با اشاره به اجرای مأموریت‌های ویژه در روزهای خاص ماه‌های محرم و صفر، بیان کرد: از هم‌اکنون تمهیدات ویژه روزهای خاص تاسوعا و عاشورای حسینی، شهادت امام سجاد(ع)، شهادت حضرت رقیه، اربعین حسینی، رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) را داریم تا شاهد رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزهای حزن‌انگیز که اوج حضور عزاداران و ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را در مشهد داریم ، باشیم تا  هیچگونه مشکلی برای زائران و مجاوران امام رضا(ع) به وجود نیاید.

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همچنین برای روزهای پایانی ماه صفر و ایام دهه شفاعت برنامه‌ریزی ویژه‌ای در بازه زمانی اربعین حسینی تا شهادت امام رضا(ع) خواهیم داشت تا زائران رضوی در این ایام با مشکلی مواجه نشوند و مراسم‌های عزاداری‌شان را بدون هیچگونه مشکلی برگزار نمایند و به سلامت به شهرهای خود بازگردند.

مهندس باباخانی با ذکر این نکته که تاکنون دستورالعمل جدیدی برای ایام محرم و صفر امسال ابلاغ نشده است، تأکید کرد: ما برنامه‌هایمان را طبق دستورالعمل قبلی اجرا می‌کنیم، اما توصیه می‌کنیم که به جهت قرارگرفتن در وضعیت بحرانی کرونایی مراسم‌ها تا حدامکان در فضای باز و در زمان کوتاه برگزار شود و پذیرایی‌ها هم به‌صورت بسته‌بندی باشد.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image