0221.jpg - 5.49 kBمدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ظرفیت تزریق روزانه صد هزار واکسن کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه ایجاد شده است اما متاسفانه استقبال مردم از دز های یادآور چندان مطلوب نیست و روزانه 5 تا 6 هزار واکسن کرونا تلقیح می شود.

دکتر محمد حسن درخشان در گفتگو با وب دا با بیان اینکه بیش از یک هزار و 300 واحد و مرکز واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش دانشگاه فعال و آماده خدمت رسانی به گروه های هدف است خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی یکی از مهمترین استراتژی های مدیریت بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون بخصوص در افرادی است که شش ماه از دریافت آخرین دز واکسن آنها گذشته است.

وی تصریح کرد: روزانه هزار و دویست مورد بیمار سرپایی به مراکز منتخب کرونا مراجعه می کنند که براساس پیش بینی ها آمار میزان ابتلا بسیار بیشتر از این تعداد است و متاسفانه اکثر بیماران خود درمانی می کنند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از میان تست های کووید که به ازمایشگاه مرجع کرونا ارسال می شود 55 تا 60 درصد موارد مثبت گزارش می شود، عنوان کرد: با توجه به سرعت سرایت این سویه ، تعداد بیماران احتمالی بسیار بیشتر است.

دکتر درخشان با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی بخصوص در مراسم مذهبی ایام سوگواری سید الشهدا(ع) و استفاده مستمر از ماسک می تواند از شیوع این بیماری در خلال مناسبت های مذهبی جلوگیری کند، گفت: برگزاری مراسم عزا باید در فضای باز و در مدت زمان محدود انجام شود تا در کنار سایر موارد به کنترل بیماری در سطح جامعه یاری رساند.

دکتر درخشان گفت: تعداد بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز منتخب در وضعیت ثبات کاذبی قرار دارد زیرا اکثر بیماران تا زمانی که رو به وخامت نروند برای دریافت خدمات درمانی به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند .

خبرهای روز

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image