293.jpg - 8.26 kBسرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته 280 دانشجو و عضو هیأت علمی این دانشگاه شامل 250 دانشجو و 30 عضو هیأت علمی این دانشگاه به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

دکتر محمدرضا صابری در گفتگو با وب دا ، اظهار کرد: خدمات حوزه سلامت در بخش‌های مختلف در ایام بحران کرونا به‌خوبی از سوی خادمان مردم در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده و بی‌شک اجر و مزد آنان نزد ایزد منان محفوظ است.

وی بیان کرد: بخش بزرگی از فعالیت‌های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی توسط دانشجویان انجام شده و برکت حضور پررنگشان در صحنه‌های مختلف ملموس و مشهود بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که ما در سال 1400 میزبان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در اختتامیه جشنواره سیمرغ بودیم، تأکید کرد: در همین سال همایش کشوری توانمندسازی کارشناسان مشاوره سلامت روان در حوزه‌های علمی و فرهنگی را در مشهد برگزار کردیم و در هر 2 برنامه رضایت‌مندی بالا را شاهد بودیم.

دکتر صابری افزود: ساخت خانه دانشجو اقدام شاخص دیگری بوده که در سال 1400 انجام شده و امیدواریم که کار ساخت این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد، پروژه‌ دیگری در دست اقدام است که ظرفیت پذیرش هزار زوج دانشجو را دارد و می‌تواند ضمن رفع دغدغه مشکلات مسکن این گروه از دانشجویان، موجب تشویق بیشتر دانشجویان به امر ازدواج بشود؛ همچنین ساخت خوابگاه دانشجویان دختر با ظرفیت بیش از 700 نفر هم در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه مرکز رفاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازسازی شده و ظرفیت طبخ 8 هزار پرس غذا در هر وعده را دارد تا هم پذیرای دانشجویان وهم دانشگاهیان و خانواده‌های آنان باشد، گفت: همچنین ساخت درمانگاه ویژه دانشجویان هم مورد توجه بوده، موضوعی که در نیازسنجی‌ها جزو نیازهای مبرم شناخته شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حوزه امور فرهنگی کارهای زیادی با توجه تنوع مخاطبان و تعدد برنامه‌ها انجام شده است، تصریح کرد: موارد شاخص اجرا شده در این حوزه شامل جشنواره قرآنی هدهد با حضور بیش از 6 هزار نفر از کارکنان و خانواده‌های آنان و همچنین تأسیس مدرسه مجازی قرآن دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فعالیت در تمامی عرصه‌های قرآنی بوده است.

دکتر صابری اضافه کرد: پرچم گردانی پرچم متبرک گنبد حرم مطهر رضوی در بیمارستان‌ها اقدام قابل توجه دیگری بود که در این سال انجام شد، اقدام ارزنده‌ای که روحیه‌ای مضاعف در کادر درمان، بیماران و همراهیان آنان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه اردوی راهیان نور ویژه دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روزهای پایانی سال 1400 برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: همه ساله اردوهای فرهنگی و تفریحی متنوعی برگزار می‌شد، اما در ایام بحران کرونا به دلیل شرایط و وضعیت موجود تعداد این اردوها کمتر، اما بسیار اثربخش بود، به‌خصوص اردوهای زیارتی و جهادی، در همین خصوص باید اعلام کنیم که اردوهای راهیان نور هم که بسیار پر مخاطب هستند از هفته آینده آغاز می‌شود و در این اردوها حضور دانشجویان و اعضای هیأت علمی را خواهیم داشت.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته 280 دانشجو و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل 250 دانشجو و 30 عضو هیأت علمی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند، اردوی بابرکتی که برای تمامی کسانی که به مناطق عملیاتی و محل‌های شهادت شهدای والامقام اعزام می شوند، از تأثیرات بسیار برخوردار بوده است.

دکتر صابری افزود: در سفرهای راهیان نور حضورهای خانوادگی و کاروانی را شاهد هستیم، هرچند که تأکید بر سفرهای کاروانی داریم، زیرا حضور راوی را هم دارد، زیرا می‌توان در زمان حضور در مناطق جنگی شنونده خاطرات دوران جنگ هم بود.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت نام و یاد سردار دلها، گفت: برگزاری مراسم دومین سالگرد شهید سلیمانی با همکاری تمامی مجموعه‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهترین شکل ممکن برگزار شد و با اتحاد و همدلی وصف ناپذیر برنامه‌های قابل توجهی به مدت یک هفته برگزار گردید و اختتامیه آن را هم با حضور سردار قاآنی، فرمانده سپاه قدس در مجمتع شهدای سلامت مشهد داشتیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: اقامه نماز جماعت در هر 3 نوبت به‌خصوص نماز صبح یکی دیگر اقدامات فرهنگی و قابل توجه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده که این کار با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه‌ها در زمان فعالیت خوابگاه‌ها همه روزه انجام می‌شود.

دکتر صابری بیان کرد: تلاشمان این است که تا حد امکان از ظرفیت حداکثری دانشجویان با مدیریت خودشان در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شویم و می‌خواهیم نواقص و مشکلات حوزه دانشجویی را با همکاری مسئولان بخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهترین نحو برطرف کنیم.

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image