رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:خدمات ارزنده اساتید پیشکسوت هیچگاه از اذهان پاک نمی‌شود و بی‌شک نام و یاد آنان تا ابد جاودانه خواهد ماند.

به گزارش وب دا، دکتر محمدعلی کیانی در نشست هم‌اندیشی اساتید پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: اساتید پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از جمله صاحب نظران این دانشگاه به‌شمار می‌آیند و خدمات ارزنده آنان هیچگاه از اذهان پاک نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه از زمان صدور حکم انتصاب تاکنون مدت ۲۷۰ روز است که خدمتگزار مردم، اساتید و دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم، بیان کرد: در طول این مدت در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از نظرات جمع‌های مختلف به‌ویژه اساتید پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بهره بردیم تا در خروجی آن بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: ما درس‌های زیادی از پیشکسوتان آموختیم و تکریم آنان را وظیفه شاگرد استادی خود می‌دانیم.

*از نظرات اساتید پیشکسوت در مسیر رشد و توسعه تعالی حوزه سلامت استفاده حداکثری خواهیم کرد

در این نشست دکتر محمدتقی رجبی‌مشهدی، رییس مجمع پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: از زمان پذیرش مسئولیت مجمع پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون طبق درخواست ریاست این دانشگاه جلسات مستمری را با حضور پیشکسوتان که درختانی تناور هستند برگزار کردیم و از تجربیات آنها در مسیر تربیت و پرورش پزشکان آینده بهره بردیم.

وی اضافه کرد: ما پیرو فرامین مقام معظم رهبری هستیم و در مسیر رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان از ظرفیت پیشکسوتان و تجربه‌های مدیریتی آنان استفاده  و در کنار آن از این ظرفیت در مسیر پرورش نسل‌های امروز و فردا استفاده می‌کنیم.

رییس مجمع پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه اساتید نقشی عمده در پیشرفت‌ها و موفقیت‌های حاصل شده داشته‌اند، گفت: وظیفه خود می‌دانیم که ضمن تکریم آنان در مسیر ایجاد موزه و گنجینه خاطرات اساتید پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و چاپ کتابی در همین خصوص گام برداریم تا آیندگان با نخبگان و تاثیرگذاران این دانشگاه آشنا شوند.

دکتر رجبی‌مشهدی خاطرنشان کرد: در یکی از کمیته‌های مجمع پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نظرات اساتید پیشکسوت در مسیر رشد و توسعه تعالی حوزه سلامت استفاده حداکثری خواهیم کرد و این نظرات را در اختیار مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهیم داد تا در تصمیم‌گیری‌ها بهترین انتخاب را در مسیر پیشرفت این حوزه داشته باشند.

*آماده انتقال درس‌های آموخته شده از شهدا و پیشکسوتان به نسل‌های بعد هستیم

همچنین دکتر سیدحسین فتاحی، استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این نشست، گفت: ۲۹ خرداد سالروز درگذشت دکتر شریعتی است و من به عنوان دانشجوی آن دوران درس‌های زیادی از این استاد بزرگ آموختم، در زمان قبل از انقلاب دکتر شریعتی ۱۸ ماه در زندان رژیم شاهنشاهی شکنجه‌های بسیار شد، اما از مسیر انقلاب و آرمان‌های آن ذره‌ای فاصله نگرفت.

وی افزود: سی‌ویکم خرداد هم سالروز شهادت شهید دکتر چمران است و در همان روز مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت بنی‌صدر رای داد، در روز اول تیر ماه که مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید چمران بود سیل جمعیت را شاهد بودیم.

همرزم شهید چمران و استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بنی‌صدر و چمران هر دو تحصیل کرده دانشگاه بودند، اما مسیرهایشان بسیار متفاوت‌تر از یکدیگر بود، خاطرنشان کرد: یکی از آنان منفور ملت می‌شود و از کشور فرار می‌کند و دیگری عزیز ملت می‌شود و نامش تا ابد جاودانه و ماندگار می‌ماند.

دکتر فتاحی با ذکر این نکته که در این محفل باشکوه نام و یاد تمامی شهدای مدافع سلامت را گرامی می‌داریم، تاکید کرد: ما درس‌های زیادی از شهدا و پیشکسوتان آموختیم و اکنون آماده‌ایم تا همین نکات را به نسل‌های آینده‌ انتقال دهیم.

0056.jpg - 57.69 kB

0057.jpg - 50.98 kB

0058.jpg - 49.21 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image