253.jpg - 9.75 kBمدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد ۱۶۰۰ قلم داروی مصرفی برای بیماران کرونایی و غیرکرونایی داریم که اکثر این داروها در انبارها و داروخانه‌ها موجود است.

به گزارش وب دا، دکتر حسین خوبان در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث تامین انواع داروهای موردنیاز تمامی بیماران در ایام نوروز ۱۴۰۱ به‌خوبی در حال انجام است و باید بگوییم که تعداد ۱۶۰۰ قلم داروی مصرفی برای بیماران کرونایی و غیرکرونایی داریم که اکثر این داروها در انبارها و داروخانه‌ها موجود است و از آنجا که داروی اختصاصی کووید نداریم بیمار کرونایی با توجه به شرایطش و تجویز پزشک مربوطه داروهای مورد نیاز را مصرف می‌کند.

وی تصریح کرد: داروهای پرمصرف بیماران مبتلا به کرونا،  سرم و رمدسیویر است که در انبارها موجود است و هیچگونه کمبودی در این خصوص وجود ندارد، ضمن اینکه اکثر داروهای مصرفی موردنیاز کرونایی‌ها هم در داروخانه‌ها موجود است.

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بخشی از داروها بیمارستانی و بخشی دیگر غیربیمارستانی است، خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان این است که با وجود شرایط سخت تحریم، تمامی داروهای موردنیاز بیماران اعم از بیمارستانی و غیربیمارستانی تامین باشد و از این بابت مشکلی برای بیمار به‌وجود نیاید.

دکتر خوبان تاکید کرد: مردم در صورت داشتن هرگونه سوالی در حوزه غذا و دارو می‌توانند با شماره‌گیری تلفن ۱۹۰ پاسخ خود را از کارشناس مربوطه دریافت کنند و اگر شکایتی در این حوزه دارند به همین شماره اعلام کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد پیگیری و رسیدگی قرار بگیرد.

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image