09.jpg - 11.86 kBسرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای ایام نوروز مجوز فعالیت شبانه‌روزی به داروخانه‌های داوطلب اطراف حرم مطهر رضوی داده شده است.

دکتر ناصر وحدتی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در معاونت غذاودارو هماهنگی بسیارخوبی برای ماموریت ویژه ایام نوروز ۱۴۰۱ جهت تامین انواع داروها به خصوص داروهای بیمارستانی و اتاق عمل صورت پذیرفته است و در کنار آن افزایش تعداد شبانه‌روزی مشهد از ۴۰ به ۷۰ را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در شهر مشهد ۷۰۰ داروخانه فعال است که ۷۰ داروخانه و معادل ۱۰ درصد شبانه‌روزی هستند و در این داروخانه‌ها تمامی داروهای موردنیاز مردم موجود است، ضمن اینکه در سطح استان ۹۰۹ داروخانه فعال بوده که ۱۲۷ داروخانه آن شبانه‌روزی است.

سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه داروخانه شبانه‌روزی و آموزشی ۲۲ بهمن مشهد در ایام نوروز ۱۴۰۱ پاسخگوی سوالات مردم خواهد بود، خاطرنشان کرد: همچنین مردم می‌توانند با شماره‌گیری ۱۹۰  به‌صورت تلفنی پاسخ سوالات خود را از کارشناس مربوطه حوزه غذاودارو دریافت کنند.

دکتر وحدتی اضافه کرد: بازرسی‌ها از داروخانه‌ها در ایام نوروز به‌صورت مستمر انجام می‌شود و جای هیچگونه نگرانی در این خصوص برای مردم وجود ندارد، زیرا نظارت‌ها بی‌وقفه و به‌طور جدی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به برکت امام رضا(ع) هیچ مشکلی با وجود حجم بالای زائران نوروزی در بحث دارو نداریم، بیان کرد: برای ایام نوروز ۱۴۰۱ مجوز فعالیت شبانه‌روزی به داروخانه‌های داوطلب اطراف حرم مطهر رضوی داده شده تا هیچگونه مشکلی در این حوزه وجود نداشته باشد.

سرپرست معاونت غذاوداروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: خوشبختانه نیاز به درمان با رمدسیویر در مبتلایان به اومیکرون کمتر احساس شده و در خصوص داروهای موردنیاز بیماران سرطانی، دیابتی و سایر بیماران هم مشکلی وجود ندارد.

 

 

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image