قلب یک جوان مرگ مغزی تهرانی پس از انتقال به مشهد مقدس، به بیمار مبتلا به نارسایی حاد قلبی در بیمارستان امام رضا(ع) با موفقیت پیوند شد.

مدیر فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا با بیان اینکه عملیات انتقال قلب از تهران به مشهد برای نخستین بار انجام شد اظهار کرد:  با توجه به این که بیشترین گیرندگان قلب بدحال برای دریافت این عضو به تهران مراجعه می کنند و در نوبت قرار می‌گیرند به همین دلیل تهران، بیماران بدحال نیازمند قلب بیشتری دارد از این رو بیشترین ارسال عضو قلب از سایر استان‌ها به ویژه مشهد به تهران صورت می‌گیرد.

دکتر ابراهیم خالقی خاطر نشان کرد: با توجه به این که از چند روز گذشته برای دریافت قلب یک بیمار نیازمند بدحال در مشهد مکاتبات صورت گرفته بود دیروز قلب یک جوان ۳۱ ساله که در تهران دچار سکته مغزی شده بود با اورژانس هوایی از تهران به مشهد منتقل شد.

وی گفت: عمل برداشت قلب روز چهارشنبه ساعت ۱۲ ظهر در بیمارستان رسول اکرم(ص)  تهران انجام و سپس با هماهنگی های انجام شده ساعت ۱۴ به فرودگاه مشهد ارسال شد.

وی اضافه کرد: قلب اهدایی بلافاصله از طریق مسیر سبزی که در نظر گرفته شد بود از فرودگاه مشهد به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل و عمل پیوند انجام شد و هم اکنون گیرنده قلب در بخش آی. سی. یوی بیمارستان امام رضا(ع) بستری و تحت مراقبت‌های ویژه است.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این عمل پیوند پنجمین عمل پیوند قلب در سال ۱۴۰۱ و نود و هشتمین عمل پیوند قلب صورت گرفته در این مجموعه است.

000358.jpg - 60.96 kB

000359.jpg - 66.21 kB

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image