0064.jpg - 6.24 kBرییس مرکز بهداشت ثامن از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، 450 مشاوره تخصصی تغذیه به صورت رایگان به مادران باردار ارائه شده است.

دکتر علی اصغر محمودی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه بارداری یکی از مهم ترین مراحل وتجربه های زندگی  است  که نیازمند توجه ومراقبت های زیادی است تا با حفظ سلامت جسمی مادر ،در نهایت سلامت جنین وکودک تامین شود خاطر نشان کرد: در همین راستا برنامه ارتقاء سلامت مادران باردار همزمان در این مرکز در حال اجراست و یکی از برنامه های مهم، غربالگری تغذیه ای مادران باردار است.

وی افزود:در این خصوص مراقبین سلامت با مراقبت وبررسی سلامت مادر، الگوی غذایی مادر را بررسی می کنند ودر صورت لزوم به کارشناس تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع می دهند تا الگوی تغذیه ای مناسبی برای مادران تعیین شود.

 رییس مرکز بهداشت ثامن تصریح کرد: قرص های مکمل درقالب طرح مکمل یاری به استناد برنامه کشوری از ابتدای بارداری تا سه ماه پس از زایمان به صورت رایگان دراختیار مادران قرار میگیرد.

دکتر محمودی گفت: در همین راستا ضمن انجام انواع خدمات ومراقبتهای تغذیه ای برای گروه های سنی مختلف، قریب بر450 مشاوره تخصصی تغذیه برای مادران باردار بصورت رایگان از ابتدای سال تاکنون ارائه شده است و علاوه بر انجام مشاوره تغذیه، در راستای حمایت از برنامه فرزندآوری و صیانت از جمعیت ،  تعداد 42 سبد غذایی به مادران باردار نیازمند با مشارکت خیرین اهدا گردید.

خبرنگار : سارا خدادادی

اطلاعات تماس سامانه خبری وب دا

Image
آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی
کد پستی :۹۱۷۷۸۹۹۱۹۱
نمابر: ۳۸۴۳۶۸۲۷ ۰۵۱
رایانامه :webda@mums.ac.ir
سامانه پیام کوتاه: ۳۰۰۰۲۱۹۱
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image