آغاز نام نویسی دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

نام نویسی دانشجویان جدید پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امروز آغاز شد.

به گزارش وب دا، نام نویسی حضوری به صورت متمرکز در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور نمایندگان مدیریت امور آموزشی، امور خوابگاه ها، اداره رفاه دانشجویی، مدیریت دانشجویان شاهد و ایثارگر، معاونت بهداشتی و شورای انضباطی صورت می گیرد.

بر اساس مصوبه این ستاد، نام نویسی از دانشجویان جدید پسر دوم و سوم مهر ماه و دانشجویان دختر چهارم و پنجم مهر ماه در مجموعه ورزشی پردیس دانشگاه انجام می شود.

مدیر امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی نداشته است و  مانند سال های قبل بیش از ۶۰ درصد دانشجویان پذیرفته شده را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند.

دکتر قوامی خاطر نشان کرد : سطح علمی، امکانات جانبی و همچنین جاذبه بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) سبب شده تا خانواده ها تمایل زیادی برای تحصیل فرزندانشان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیدا کنند .

به گفته دکتر قوامی: در حال حاضر بالغ بر۸۵۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای حرفه ای،Phd و فوق تخصص در رشته های مختلف دانشگاه علوم پرشکی مشهد مشغول به تحصیل می باشند.

تحصیل 72 دانشجو در دانشکده طب سنتی

  • PDF

دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از دانشکده های موفق در حوزه طب ایرانی و سنتی در کشور به شمار می رود.

 این دانشکده هر ساله با پذیرش دانشجویان علاقمند در این رشته تلاش در ارائه خدمات طب ایرانی و سنتی در حد مطلوب به دانشجویان دارد و در این راستا از امکانات موجود استفاده لازم را می برد.

 جهت معرفی دانشکده طب سنتی و پتانسیل علمی که در ارائه خدمت به مردم تاثیر گذار است؛ اقدام به گفتگو با دکتر توکل افشار؛ رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نموده تا دانشجویان را در معرفی و آشنایی با این دانشکده یاری کنیم.

وی در ابتدا گفت: دانشکده طب سنتی و مکمل در سال 1389 مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکترای تخصصی پی اچ دی را از وزارت بهداشت و درمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه شاهد کسب کرد.

دانشکده طب سنتی 72 دانشجوی دکترای تخصصی دارد

رییس دانشکده طب سنتی تاکید کرد: از این تاریخ با پذیرش چهار دانشجو کار در دانشکده طب سنتی آغاز و اکنون با دانشجویان ورودی سال 96 حدود 72 دانشجو در این دانشکده تحصیل می کنند.

دکتر توکل افشار تصریح کرد: دانشجویان ورودی رشته طب سنتی باید دوره پزشکی عمومی را سپری کرده و آزمون ورودی رشته طب سنتی ایرانی را که از سوی وزارت بهداشت برگزار می شود با موفقیت پشت سر بگذرانند.

رئیس دانشکده طب سنتی مشهد ابراز داشت: در سال های تحصیلی 94-93 و 96-95 مجموعا هر ساله مجوز پذیرش سه دستیار تخصصی و پی اچ دی به دانشکده داده شده است؛ در حالی که دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد ظرفیت پذیرش هشت تا 10 دانشجوی را دارا می باشد.

وی بیان داشت: دانشکده دارای 14 عضو هیأت علمی در دو گروه آموزشی طب سنتی ایرانی و طب مکمل و چینی است؛ که اخیرا از وزارت بهداشت درخواست داده شده تا نام سنتی دانشکده حذف و دانشکده طب سنتی و مکمل از این پس به عنوان دانشکده طب ایرانی شناخته شود.

دکتر توکل افشار ابراز داشت: متاسفانه گروه آموزشی طب مکمل و چینی علی رغم داشتن توان و اعضای هیات علمی حاذق تا به این لحظه از سوی وزارت بهداشت موفق به کسب مجوز پذیرش دانشجو نشده است.

14 عضو هیأت علمی در دو گروه آموزشی در دانشکده فعالیت می کنند

رییس دانشکده طب سنتی مشهد یادآور شد: ازجمع 14 عضو هیات علمی حدود هشت نفر در گروه طب ایرانی و شش نفر در طب چینی مشغول به فعالیت می باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر دانشکده در فضای پردیس دانشگاه و در فضایی حدود هزار و 500 مترمربع مستقر شده است و شامل اتاق اساتید، کتابخانه، سالن جلسات، آزمایشگاه و اتاق دانشجویان خانم و آقا می باشد.

دکتر توکل افشار بیان داشت: به کمک مسئولان دانشگاه، وضعیت فضای آموزشی دانشکده با توجه به تعداد دانشجویان در شرایط مناسبی قرار دارد و امکانات مطلوبی همچون کلاس های کامپیوتر، دسترسی سهل و آسان به فضای مجازی و وجود کتابخانه دانشکده که در سطح کشور در زمینه طب سنتی بسیار غنی است می باشد.

رییس دانشکده طب سنتی مشهد به امکانات مناسب آزمایشگاهی در این دانشکده اشاره کرد و گفت: امکانات اولیه عصاره گیری گیاهان و بررسی اثر بخشی برخی از عوامل گیاهی موثر در درمان، در فضای آزمایشگاهی دانشکده انجام می شود.

وی بیان داشت: البته همکاری مشترکی بین اعضای هیات علمی دانشکده با دیگر مراکز در دانشگاه جهت استفاده از امکانات آزمایشگاهی مانند مرکز تحقیقات فارموکولوژی و پژوهشکده بوعلی وجود دارد؛ تا در هزینه ها صرفه جویی صورت بگیرد.

درمانگاه های تخصصی طب ایرانی و چینی در بیمارستان امام رضا(ع) راه اندازی شده است

رئیس دانشکده طب سنتی مشهد به حضور دانشجویان بر بالین بیماران اشاره و اضافه کرد: درمانگاه تخصصی طب سنتی در بیمارستان امام رضا(ع) راه اندازی شده است و در حال حاضر در بخش قدیم پوست بیمارستان مشغول به کار است.

وی بیان داشت: در این درمانگاه اساتید به همراه دستیاران به ارائه خدمات طب سنتی و ایرانی شامل ویزیت بیماران، اعمال یداوی مانند حجامت و زالو درمانی مشغول هستند. در بیمارستان امام رضا(ع) درمانگاه تخصصی طب چینی و مکمل نیز مستقر شده است و عمدتا خدماتی شامل طب سوزنی و طب ماساژ را ارائه می دهد.

دکتر توکل افشار ابراز داشت: وجود دو سلامتکده (طنین تندرستی و خوش قلب طوس) در سطح شهر نیز به عنوان درمانگاه های تخصصی طب سنتی در خارج از محیط دانشگاه در قالب همکاری با بخش خصوصی ارائه خدمات می کنند.

دستیاران دانشکده طب ایرانی می توانند در سلامتکده ها مشغول به کار شوند

رییس دانشکده طب سنتی مشهد گفت: دستیاران و دانشجویان دانشکده نیز پس از گذراندن آزمون جامع علوم پایه می توانند در این سلامتکده ها ارائه خدمت کنند.

وی تصریح کرد: برنامه ورودی های جدید دانشکده طب سنتی طبق روال هر ساله از سوی مدیریت امور آموزشی دانشگاه برگزار می شود و دانشکده نیز جلسه معارفه ای را با دانشجویان ورودی جدید جهت آشنایی با دانشکده، درمانگاه ها و سلامتکده ها برگزار خواهد کرد.

دکتر توکل افشار طول تحصیل دانشجویان دانشکده طب ایرانی را بین دو تا شش سال عنوان کرد و ابراز داشت: تا به امروز شش دانشجو از دانشکده طب ایرانی فارغ التحصیل شده اند و انتظار داریم تا شش ماهه منتهی به پایان سال 96 حداقل هشت دانشجوی دیگر نیز از دانشکده فارغ التحصیل شوند.

رئیس دانشکده طب سنتی مشهد گفت: این دانشجویان عمدتا در انتظار قبولی چاپ مقالات خود بر اساس ارائه دو مقاله در پایان نامه خود می باشند.

آینده کاری رشته طب سنتی بسیار روشن است

وی آینده کاری دانشجویان طب سنتی را بسیار خوب عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبودی که در کشور در خصوص متخصصین طب سنتی دیده می شود؛ آینده کاری بسیار خوبی در انتظار دستیاران طب سنتی در کشور وجود دارد.

دکتر توکل افشار افزود: دوره تعهد دانشجویان طب سنتی ایرانی از سوی وزارت بهداشت کاهش بسیار قابل توجهی پیدا کرده است به نحوی که تعهد متخصصین عام که بین چهار الی هشت سال بوده اکنون بر اساس برخی ضوابط به دو سال کاهش پیدا کرده است.

رییس دانشکده طب سنتی مشهد تاکید کرد: بازار کار این دانشجویان با متخصصین داخلی، اطفال و عفونی در طب نوین مشابه است و در صورتی که متخصص طب سنتی را به عنوان اولین شرط تاسیس سلامتکده بر اساس خواست وزارت بهداشت در اختیار داشته باشیم می توانیم به درخواست تاسیس شش سلامتکده پاسخ دهیم.

دانشجویان دانشکده باید واحدهای تئوری و پژوهشی را پشت سر بگذرانند

وی افزود: دانشجویان دانشکده طب ایرانی مجموعا باید بین 24 الی 26 واحد تئوری را بگذرانند و در آزمون جامع علوم پایه شرکت کنند، در نهایت پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون جامع وارد دوره پژوهش شده و پایان نامه خود را که بین 18 الی 24 واحد می باشد بگذرانند.

دو دانشجو در قالب MDPHD پذیرش می شوند

دکتر توکل افشار گفت: تلاش داریم تا از میان دانشجویان پزشکی که در حال گذراندن دوره انترنی هستند قبل از ورود به دوره فارغ التحصیلی تحت عنوان «MDPHD» دانشجو جذب دانشکده طب ایرانی نماییم تا با ورود به دوره های طب ایرانی دیگر نیاز نباشد تا پزشکی را به صورت کامل تمام کنند.

رئیس دانشکده طب سنتی مشهد اضافه کرد: در حقیقت این دانشجویان چهار رشته اصلی پزشکی یعنی زنان، اطفال، داخلی و جراحی را  می گذرانند و در ادامه وارد رشته طب سنتی می شوند و همزمان در یکی از رشته های علوم پایه و بالین تحصیل می کنند.

وی تصریح کرد: دانشکده طب ایرانی آمادگی خود را جهت پذیرش دو دانشجوی MDPHD اعلام کرده است و این مهم بسته به تقاضای دانشجویان دارد.

دکتر توکل افشار تاکید کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه طب سنتی به دانشجویان تاکید دارم در مدتی که دانشجوی این رشته هستند در دنیایی از علوم رشته تخصصی خود ورود پیدا کرده؛ تا به جایگاه حکمت این رشته پی ببرند.

اجرای طرح توسعه دانشکده دندان پزشکی در 5 هزار متر مترمربع

  • PDF

پذیرش دوره تکمیلی تخصصی ارتودنسی شکاف لب و کام از مهر ماه امسال

 

    رئيس دانشكده دندانپرشكي مشهد:

 دانشكده جديد دندانپزشكي مشهد ظرفيت پذيرش دانشجويان را افزايش مي دهد/دانشكده دندانپزشكي مشهد دو فعاليت ملي را به سر انجام رسانده است

 دانشكده دندانپزشكي مشهد يكي از هفت دانشكده فعال دانشگاه علوم پزشكي مشهد است كه سالانه با پذيرش دانشجويان در رشته هاي تخصصي و عمومي دندانپزشكي تلاش در رشد علوم دنداني و ارائه خدمت به مردم  دارد.

   به گزارش وب دا؛ در ادامه گزارش هاي ارائه شده از دانشكده هاي دانشگاه علوم پزشكي مشهد پاي صحبت هاي دكتر حسن حسین پور جاجرم؛ رئیس دانشكده دندانپزشكي مشهد نشسته تا در خصوص موقعيت و شرايط اين دانشكده در دانشگاه علوم پزشكي مشهد اطلاعات لازم را در اختيار دانشجويان قرار دهيم.

 وي در ابتدا گفت: دانشكده دندانپزشكي مشهد به روال هر ساله در دوره دندانپزشكي عمومي و مقطع دكتراي حرفه اي دانشجو پذيرش مي كند.

  دكتر حسین پور ادامه داد: به طور متوسط سه دانشجوي رزيدنت در 10 رشته تخصصي هر ساله در دانشكده دندانپزشكي مشغول به تحصيل مي شوند که بر این اساس می توان گفت هر ساله 30 رزیدنت به جمع دانشجویان دانشکده افزوده می شوند.

 در دانشکده دندانپزشکی مشهد 10 رشته تخصصی تدریس می شود

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد گفت: رشته های تخصصی دانشکده شامل جراحي فك و صورت، پرودونتيكس، جراحي لثه ترميمي زيبايي، اندودانتيكس( معالجه ريشه)، پروتز، دندانپزشكي كودكان، راديولوژي، بيماري هاي دهان و تشخيص، ارتودونسي و آسيب شناسي دهان و فك و صورت مي شود.

 وي خاطر نشان كرد: طول هر دوره براي دانشجويان به طور متوسط سه سال است؛ اما در رشته جراحي فك و صورت طول دوره به دليل وسعت رشته و اشتراكات بسياري كه با رشته پزشكي دارد به پنج سال نيز مي رسد.

  رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تاكيد كرد: البته طول دوره در برخی رشته هاي تخصصی مانند پروتز به دليل حجم فعاليت هايي كه بايد انجام شود با يك سال تاخير رو به رو و دانشجويان اين رشته ها را در مدت چهار سال به پایان مي رسانند.

 دكتر حسین پور ابراز داشت: در پايان دوره رشته های تخصصی نیز؛ دفاع از پايان نامه تخصصي انجام خواهد شد كه براي موفقيت در اين مرحله بايد طرحي پژوهشي با دو مقاله از سوي دانشجو ارائه و يكي از مقالات نیز از درون پايان نامه استخراج شده باشد.

 وي بيان داشت: در ادامه دانشجويان بايد در آزمون برد تخصصي شركت كنند؛ كه شرط فارغ التحصيلي بر اساس آئين نامه دستياري قبولي در اين آزمون مي باشد و در صورتي كه دانشجويان در اين آزمون موفق به كسب نمره برد تخصصي نشده و آزمون گواهي نامه را قبول نشوند؛ به دانشكده جهت تكرار يك ساله دوره، ارجاع داده خواهند شد.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تاكيد كرد: دانشجويان تخصصي در نهايت دو سال مي توانند به اين شكل دوره خود را بگذرانند و در صورت عدم موفقيت در آزمون برد تخصصي در اين دو سال؛ عملا از دانشكده اخراج مي شوند.

 دكتر حسین پور ابراز داشت: تعداد دانشجوياني كه در دوره عمومي از طريق كنكور سراسري پذيرش مي شوند به طور متوسط از آن تعدادي كه در دفترچه كنكور بيان مي شود بيشتر است و از تعداد عنوان شده كه شامل 50 دانشجو  است به حدود 80 دانشجو در مقطع علوم پايه مي رسند.

 هر ساله 70 دانشجو در دانشکده دندانپزشکی مشهد پذیرش می شوند

 وي به قدمت 50 ساله دانشکده دندانپزشکی اشاره کرد و بيان داشت: اين دانشكده برای تحصیل 30 دانشجو تاسيس شده است در حالي كه اكنون در هر ورودي حدود 70 دانشجو به دانشكده وارد مي شوند و سالانه 30 رزيدنت تخصصي نیز به اين جمعيت افزوده مي شود؛ كه مجموع اين شرايط موجب شد تا فضاي فيزيكي دانشكده گنجايش پذيرش اين تعداد دانشجو را نداشته باشند.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد اظهار داشت: با توجه به تعداد دانشجويان پرديس بين الملل كه در دو دوره در اين دانشكده پذيرش شده و از سال 1397 نیز  وارد بخش كلينيك دانشكده خواهند شد؛ طبيعي است از نظر فضا در دانشكده دچار بحران شويم.

  فضای آموزشی جدید دانشکده دندانپزشکی مشهد در دست ساخت است

  دكتر حسین پور اظهار داشت: با پيگيري هاي بسياري كه از سوي رياست، معاونت اداري مالي و تيم هيأت رئيسه دانشكده و همكاري و مساعدت هيأت رئيسه دانشگاه، وزارت بهداشت و دبير خانه دندانپزشكي صورت گرفت؛ توسعه فضاي فيزيكي دانشكده در حد يك دانشكده دندانپزشكي جديد به وسعت پنج هزار متر مربع در دست اقدام است.

 وي افزود: اميدواريم این فضای آموزشی جدید تا بهمن ماه سال جاري در اختیار دانشکده قرار گیرد و با افتتاح اين قسمت از دانشکده در افزايش پذيرش دانشجو و آموزش دانشجوي تخصصي بر اساس سياست هاي دانشگاه كه رفتن به سمت دانشجويان تحصیلات تکمیلی استموفق تر عمل كنيم.

 745 دانشجو در دانشکده در حال تحصیل می باشند

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تصريح كرد: در مجموع در حال حاضر با احتساب 100 دانشجوي تخصصي در دانشكده دندانپزشكي مشهد؛ 745 دانشجو در مقاطع عمومي و تخصصي تحصيل مي كنند كه از اين تعداد 640 دانشجو در مقطع عمومي مي باشند.

 دكتر حسین پور بيان داشت: دانشكده دندانپزشكي مشهد به جزدانشجوي دندانپزشكي عمومي دانشجوي ديگري در مقطع عمومی  تربيت نمي كند؛ در حالي كه برخي دانشكده ها تكنيسين پروتز نيز آموزش مي دهند.

 وي افزود: اين دانشكده دو فلوشيپ تخصصي دندانپزشكي بيمارستاني دارد؛ كه در حال حاضر دو نفر از اعضاي هيآت علمي دانشكده فارغ التحصيل اين رشته و يك دانشجوي ديگر در حال آموزش مي باشد.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تصريح كرد: فلوشيپ بيولوژي دهان نيز در دانشكده دندانپزشکی مشهد داير است كه تا اين لحظه متقاضي نداشته و فلوشيپ شكاف كام نيز به تصویب وزارت بهداشت رسیده و از سال جاري اقدام به پذيرش دانشجو خواهد كرد.

 فلوشیپ ترومای دندانی در دانشکده راه اندازی می شود

  دكتر حسین پور بيان داشت: در حالی پيگيري راه اندازي فلوشيپ تروماي دنداني در سطح وزارت بهداشت را دنبال می کنیم؛ كه برنامه ايجاد فلوشيپ ايمپلنت نيز با افتتاح مركز جديد با كسب مجوز از وزارت بهداشت در دست اقدام است.

 وي تعداد گروه های آموزشی را به تعداد رشته های تخصصی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر گروه سلامت دهان و دندانپزشكي اجتماعي دانشجوي تخصصي نداشته و در حال گرفتن مجوز از وزارت بهداشت در خصوص اين رشته مي باشيم.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تصريح كرد: دكتراي تخصصي در دانشكده دندان در واقع دكتراي پي اچ دي نيست زيرا در دوره هاي سه ساله خلاصه مي شود؛ اما فعاليت هاي آموزش تخصصي دو رشته پي اج دی مواد دنداني و سلامت دهان به محض داشتن گروه مستقل آغاز مي شود.

 دكتر حسین پور اظهار داشت: دانشكده در مجموع داراي 107 عضو هيأت علمي است؛ که به طور متوسط در هر گروه 10 عضو هيأت علمي مشغول به فعاليت مي باشند.

 10 بخش فعال در دانشکده دندانپزشکی مشهد ارائه خدمت می کنند

 وي افزود: دانشكده در شرايط فعلي داراي 10 بخش فعال، سه مركز تحقيقات، آزمايشگاه حيواني و آزمايشگاه مواد دنداني مي باشد كه  آزمايشگاه مواد دنداني با تجهيزات به روز موجب استفاده و حضور  دانشجويان از ديگر دانشكده هاي دانشگاه شده است.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد تاكيد كرد: واحد ليزر دانشكده يكي از مجهزترين مراكز ليزر در كشور است كه ليزرهاي كم توان، پرتوان، جراحي هاي نسج نرم، سخت و فعالیت های پژوهشي بسيار خوبي را انجام مي دهد.

  دكتر حسین پور گفت: سه لابراتوآر در طبقه همكف دانشكده قرار دارد كه علاوه بر اين سه واحد يك مركز آموزش مقدمات دندانپزشكي نيز در دانشكده فعال مي باشد.

 به دنبال تبدیل دی کلینیک دانشکده به بیمارستان دندانپزشکی می باشیم

  وي گفت: در صورت گرفتن مجوز بيمارستان؛ فعاليت هاي واحد اتاق عمل دانشكده كه اكنون به صورت دي كلينيك ارائه می شود گسترده تر خواهد شد و علاوه بر اعمال جراحي سبك، اعمال فك و صورت از بيمارستان قائم(عج) به اين مكان منتقل مي شود.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد ابراز داشت: قسمت آموزشي دانشكده در شيفت هاي بعدازظهر به صورت كلينيك ويژه و صبح ها به عنوان بخش آموزشي براي دانشجويان فعاليت مي كند.

 دكتر حسین پور خاطر نشان كرد: در سال جاري رتبه دوم و نوزدهم كشوري در آزمون دستياري اختصاص به  فارغ التحصيلان اين دانشكده داشت و چهار رتبه زیر 100 در اين آزمون نيز متعلق به دانشجويان دانشكده دندانپزشكي مشهد بود.

 25 شهریور ماه جاری آغاز سال تحصیلی جدید در دانشکده است

 وي آغاز سال تحصيلي جديد براي دانشجويان ورودي جديد دانشكده را 25 شهريور ماه جاري عنوان كرد و بيان داشت: در آزمون كنكور سراسري نيز رتبه هاي بالا در دانشكده پذيرش شده اند و در ابتداي سال جديد تحصيلي براي اين دانشجويان جلسه معارفه جهت معرفي بخش ها و آشنايي با دانشكده در قالب تور برگزار مي شود.

 رئیس دانشكده دندانپرشكي مشهد گفت: ايجاد كتاب ملي به مسئوليت خانم دكتر قدوسي و بازنگري كوريكولوم دندانپزشكي دو فعاليت مهم در سال جاري براي دانشكده دندانپزشكي مشهد به همت و همكاري ديگر تلاش گران در اين عرصه بود.

 کوریکولوم دندانپزشکی بازنگری شد

  دكتر حسین پور ادامه داد: در تاليف هر كتاب از مجموعه كتاب ملي 60 نفر از اعضاي هيئأت علمي سراسر كشور شركت داشته و از سال جاري كتاب ملي به عنوان منبع آزمون دستياري مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 وي تاكيد كرد: با توجه به بحث تحول آموزش وزارت بهداشت و انتخاب مشهد به عنوان قطب 9 آموزشي؛ ماموريت تعالي و توسعه دندانپزشكي بر عهده مشهد گذاشته شده است كه اين دانشكده در اين راستا موفق به بازنگري كوريكولوم دندانپزشكي كه آخرين بازنگري در آن  به سال 1391 باز ميگردد شده است.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعیه مهم مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 

 

مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص ثبت نام از پذیرفته شدگان نیم سال اول و دوم رشته های مختلف آزمون سال تحصیلی اطلاعیه داد .

به گزارش وب دا ،مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در راستای تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت پذیرفته شدگان برای سومین سال ، ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان خود را از طریق سامانه رایانه ای انجام  می دهد.

ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان نیمسال اول و دوم سال تحصیلی 96-97 از طریق سامانه رایانه ای از طریق مراحل ذیل انجام می شود:

مرحله اول : کلیه پذیرفته شدگان ، پس از اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش ، می باید با در دست داشتن تصویر گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی به اداره پست شهرستان خود مراجعه کرده و درخواست تأییدیه تحصیلی خود را برای ارسال تاییدیه مذکور به آدرس ذیل ، به اداره پست تحویل داده و رسید دریافت نمایند.

توجه : پذیرفته شدگان می باید آدرس «مشهد ، میدان سعدی ، ابتدای خیابان سناباد ، نبش سناباد ۷، مدیریت امور آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، کد پستی ۹۱۳۸۷۳۵۴۹۹» را مطابق شکل زیر با عنوان گیرنده نهایی تاییدیه تحصیلی در پشت پاکتی سفید برای ارسال تاییدیه تحصیلی درج نمایند.

گیرنده نهایی تاییدیه تحصیلی

مشهد،میدان سعدی،خیابان سناباد،نیش سناباد۷، مدیریت امورآموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کدپستی    ۹۱۳۸۷۳۵۴۹۹ 

 

مرحله دوم : دانلود و مشاهده راهنمای ثبت نام اینترنتی در ذیل صفحه

 

مرحله سومکلیه پذیرفته شدگان گرامی نیم سال اول ودوم سال تحصیلی 97‏-96  می باید پس از دریافت رسید درخواست تأییدیه تحصیلی خود از اداره پست، با آماده نمودن سایر مدارکی که سازمان سنجش اعلام کرده است حداکثر تا یک روز قبل از زمان ثبت نام حضوری بر اساس جدول زمانبندی ذیل برای ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

مرحله چهارم:انجام کلیه مراحل ثبت نام اولیه اینترنتی، طبق راهنمای ثبت نام (تکمیل دقیق فرمهای ثبت نامی و ارسال مدارک مورد نیاز)

 

مرحله پنجم: کلیه پذیرفته شدگان رشته های دارای تعهد خاص 30 درصد مناطق محروم می باید با دو سری پرینت فرمهای شماره16 و 17  و ب 17 با مدارک لازم مراجعه نمایند . بدیهی است در صورت عدم ارائه فرم های تکمیل شده 16 و 17 و ب 17 تعهد نامه به هبچ عنوان از افراد ذینفع ثبت نام بعمل نخواهد آمد. شایان ذکر است افراد ذینفع می باید تا آذر ماه سال جاری اصل نعهد نامه محضری ثبت شده که بر اساس خد نصاب نمره علمی آزمون کنکور و محل دقیق تعهد خدمتی خود تعیین شده است را پس از تایید نهایی امور حقوقی دانشگاه به مدیریت امور آموزش ارائه نمایند و در غیر این صورت از ادامه تحصیل آنان جلوگیری می شود .

مرحله پنجم: الف) نحوه ثبت تعهدنامه در دفترخانه: ویژه کلیه پذیرفته شدگان کد رشته های متعهد دارای تعهد خاص به برابر مدت خدمت 30% مناطق محروم در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می بایستی پس از پرینت و ارائه نمونه فرمهای تعهد محضری (فرم شماره 16و17) به همراه دونفر کارمند رسمی دولت بعنوان ضامن به یکی از دفاتر اسناد رسمی شهر خود مراجعه و پس از ثبت تعهد نامه در دفترخانه یک نسخه از تعهد ثبت شده را حداکثر تا آذرماه سالجاری پس از تایید امور حقوقی به اداره کل امور آموزشی ارائه نمایند.

مرحله ششم: کلیه پذیرفته شدگان نیمسال اول و دوم رشته های پردیس خودگردان و مازاد بر ظرفیت (شهریه پرداز) می باید شهریه تعیین شده را برای اولین نیم سال تحصیلی خود، نقداً طبق جدول شماره 4 به حساب تعیین شده در جدول مربوط واریز واصل وکپی فیش بانکی را در هنگام ثبت نام ارائه نمایند. بدیهی است درصورت عدم پرداخت شهریه یک نیمسال در زمان ثبت نام
(به صورت علی الحساب) به هیچ عنوان از فرد ذینفع ثبت نام انجام نخواهد شد. شایان ذکر است شهریه مذکور بایستی نقداً واریز شود و به هیچ عنوان تقسیط نمی گردد.

مرحله هفتم : کلیه پذیرفته شدگان بایستی شخصا، به همراه مدارک خواسته شده می باید پس از ثبت نام اینترنتی برای ثبت نام حضوری و انتخاب واحد با در دست داشتن اصل مدارکی که سازمان سنجش اعلام نموده است و همچنن اصل رسید پستی تأییدیه تحصیلی و دوسری کپی تعهد نامه محضری  فرم شماره 16و17 و 17ب (ویژه متعهدین مناطق خاص) و اصل و کپی فیش بانکی پرداختی(ویژه شهریه پردازان) به همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و رسید نهایی ثبت نام اینترنتی از طریق سیستم دریافت کرده اند، مطابق جدول ذیل شخصاً به محل ثبت نام مراجعه نمایند.

یادآوری می شود که ورود خانواده های محترم وهمراهان گرامی به محل ثبت نام اکیداً ممنوع است. لذا شایسته است همراهان گرامی از ورود به محل ثبت نام جداً خودداری فرمایند.

مرحله هشتم: کلیه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته بایستی علاوه بر مدارک خواسته شده در سایت سازمان سنجش موافقت نامه بدون قید و شرط از محل بالاترین مقام مسئول خدمتی خود مبنی بر ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته فرد پذیرفته شده (ویژه کارکنان) شخصاً ارائه نمایند، بدیهی است در غیر اینصورت به هیچ عنوان از فرد ذینفع ثبت نام بعمل نخواهد آمد.

 جدول شماره 3 : زمان و مکان مراجعه: کلیه پذیرفته شدگان نیم سال اول ودوم سال تحصیلی 97‏-96  و همچنین کلیه پذیرفته شدگان مجتمع های آموزش عالی سلامت شهرهای کاشمر، قوچان، درگزوخواف) می باید برای ثبت نام حضوری براساس جدول ذیل عمل نمایند.

 

جنسیت

عنوان

زمان

برادران

پذیرفته شدگانی که ابتدای نام خانوادگی آنان الف تا س می باشد

روز یکشنبه 2‏/7‏/96 از ساعت 8 لغایت 13

برادران

پذیرفته شدگانی که ابتدای نام خانوادگی آنان ش تا ی می باشد

روز دوشنبه 3‏/7‏/96 از ساعت 8 لغایت 13

 ۱۳

خواهران

پذیرفته شدگانی که ابتدای نام خانوادگی آنان الف تا س می باشد

روزسه شنبه 4‏/7‏/96 از ساعت 8 صبح لغایت 13

خواهران

پذیرفته شدگانی که ابتدای نام خانوادگی آنان ش تا ی می باشد

روز چهارشنبه 5‏/7‏/96 از ساعت 8 صبح لغایت13

مکان ثبت نام: مشهد‏- ابتدای بلوار وکیل آباد‏-انتهای خیابان شهید باهنر‏- پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد‏- جنب استخر شنای شهید شادیفر‏- سالن ورزشی دانشجویان

 

 ضمنا کلیه فرزندان اعضای محترم هیئت علمی(انتقالی ها) و همچنین اتباع خارجی پذیرفته شده می باید شخصا با در دست داشتن اصل و کپی مدارک خواسته شده به همراه اصل و تصویر روادید تحصیلی و فیش پرداختی خود در روزهای دوشنبه و سه شنبه  10‏/7‏/96 و 11‏/7‏/96  به آدرس : مشهد‏- میدان سعدی‏- ابتدای خیابان  سناباد ‏- جنب سناباد 7‏- مدیریت امور آموزشی مراجعه نمایند.

تذکر مهم : ثبت نام اینترنتــــــی  از روز دوشنبه مورخ 27‏/6‏/96 از ساعت 12 صبح فعال میگردد.

 شایان ذکر است ثبت نام اینترنتی می باید با دقت تمام انجام پذیرفته وپس از آن پرینت چاپ اطلاعات ثبت نام به همراه فرمهای تکمیلی مربوط برای ارائه در هنگام ثبت نام گرفته شود.

 بدیهی است از پذیرفته شدگانی که ثبت نام اینترنتی انجام نداده و مدارک ناقص ارائه نمایند به منزله عدم مراجعه خواهد بود و ثبت نام حضوری انجام نخواهد شد. و عدم ثبت نام حضوری به منزله انصراف از ثبت نام تلقی خواهد شد.

 

 جدول شماره 4 :

 شهریه مصوب رشته های دکترای حرفه ای پردیس خودگردان در سال تحصیلی 96‏-97 (به صورت علی الحساب)

 

رشته تحصیلی

پزشکی

دندانپزشکی

داروسازی

سایر دانشکده ها، مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

شناسه حساب

123456789134

123456789350

123456789242

123456789026

شهریه 

یک نیمسال(1ترم)

96/800/000 ریال

54/500/000 ریال

شماره حساب

بانک رفاه شعبه بیمارستان قائم (عج) 2138141788005

و یا شماره حساب شبا 270130100002138141788005 IR

 

اتباع خارجی ونیز دانش آموختگان مقطع  کارشناسی ارشد می باید شهریه خود را براساس جدول شماره 4‏-3 واریز نمایند. ضمناً پردیس خودگردان دانشگاه، هیچگونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه، سلف سرویس و ایاب و ذهاب دانشجویان ندارد، همچنین سالانه براساس قدمت وجایگاه دانشگاه10% افزایش شهریه انجام خواهدگرفت.لازم به یادآوری است شهریه ثبت نامی به هیچ عنوان تقسیط نمی شود.

شماره حساب های مذکور تحت عنوان عواید اختصاصی معاونت آموزشی دانشگاه می باشد. لازم به ذکر است پذیرفته شدگان باید اصل و کپی فیش پرداختی یک نیمسال خود را به همراه سایر مدارک ثبت نامی ارائه نمایند. در غیر این صورت از آنان ثبت نام انجام نخواهد شد.

همچنین برادران پذیرفته شده، می باید علاوه بر مدارک و تصاویر خواسته شده (براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور) فرم شماره 4 معافیت دوران تحصیلی پیش دانشگاهی را از آموزش و پرورش شهرستان خود اخذ نموده و به همراه یک سری کپی مدارک پیش دانشگاهی دیپلم، کارت ملی، شناسنامه، چهار قطعه عکس اضافه برای درخواست معافیت تحصیلی وصدور آن صرفاً به پلیس + 10 جداگانه همراه خود داشته باشند.

برای این دسته از عزیزان طی نامه رسمی تقاضای صدور معافیت تحصیلی از پلیس  + 10 خواهدشد. بدیهی است تا ارائه معافیت تحصیلی از افراد ذینفع ثبت نام قطعی انجام نخواهد شد.

درپایان ضمن تشکراز همه پذیرفته شدگان عزیز برای رعایت دستور العملهای فوق الذکر و همکاری مستمر و صمیمی با عوامل اجرایی مراحل ثبت نام برای مزید اطلاع اعلام می دارد، تمامی خدمت گذاران شما در ستاد استقبال از دانشجویان گرامی مستقر در محل ثبت نام همت و تلاش حداکثر خود را به کار گرفته اند تا در فضایی آرام و با نشاط و در کمترین زمان ممکن از شما عزیزان ثبت نام بعمل آورند.

بدیهی است ارائه کامل مدارک خواسته شده و همچنین همکاری لازم با همه مسئولین و کارکنان خدوم مستقر در محل ثبت نام را از سوی شما عزیزان انتظار دارد.

فرایند ثبت نام:

      الف) ایستگاه آموزش:

1-      ارائه و بررسی فیش بانکی (ویژه شهریه پردازان)     

2-      ارائه و بررسی مدارک ثبت نام موقت

3-      تشکیل پرونده آموزشی

4-      صدور نامه درخواست معافیت تحصیلی از پلیس  + 10 (ویژه برادران)

5-      تحویل کارت دانشجویی موقت (ضمناً برای برادران پس از ارائه معافیت تحصیلی میسر خواهد شد)

ب‌)     ایستگاه رفاهی‏-فرهنگی  

1-      ارائه و بررسی مدارک درخواست خوابگاه

2-      ارائه و بررسی درخواست تغذیه

3-      ارائه فرمهای مربوط

      ج) ایستگاه پایش سلامت: چهار ایستگاه

      د) ایستگاه تست ورزشی

     هـ) تحویل کارت اصلی دانشجویی (برای مراجعه به دانشکده های مربوط و انتخاب واحد در زمان مقرر)

شایان ذکر ا ست پذیرفته شدگان عزیز پس از تشکیل پرونده از خارج کردن هر یک از مدارک ثبت نامی خود جداً خودداری نمایند.

بدیهی است مراجعه به تمامی ایستگاه های مذکور و انجام اقدامات لازم برای پذیرفته شدگان الزامیست، در غیر اینصورت ثبت نام آنان انجام نشده است و این دانشگاه هیچگونه مسئولیتی را نخواهد داشت.

 

.جهت دریافت اطلاعات کلیک فرمایید