انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر آلمان

  • PDF

در راستای توسعه همکاری های علمی و آموزشی، تفاهم نامه مشترک میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر آلمان منعقد شد.

به گزارش وب دا، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: این تفاهم نامه همکاری  میان دانشگاه علوم پزشكي مشهد و بخش جراحي اعصاب دانشگاه مونستر آلمان به منظور توسعه همکاری های آموزشی، علمی، تحقیقاتی در زمینه اعمال نوین جراحی اعصاب به ویژه جراحی سرع منعقد شده است.

دکتر اعتضاد رضوی خاطر نشان کرد: انجام پروژه هاي تحقيقاتي مشترك، چاپ مقالات مشترك، تبادل استاد و دانشجو، برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت در فيلد جراحي اپي لپسي و دعوت براي شركت در همايش ها و سمينارهاي مشترك از ديگر مفاد اين قرارداد است.

اين قرارداد به امضاي پروفسور والتر اشتامر رئيس دپارتمان جراحي اعصاب دانشگاه مونستر و رئيس فعلي انجمن جراحي اعصاب آلمان و دكتر محمد اعتضاد رضوي، معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد رسيد.

با توجه به ماموريت ويژه ملي منطقه ٩ و دانشگاه علوم پزشكي مشهد در جهت توسعه و تعالي علوم اعصاب و پس از افتتاح دپارتمان نوروساينس در دانشكده پزشكي مشهد، اين قرارداد به راه اندازي و توسعه بخش باليني نوروساينس با محوريت اپي لپسي كمك خواهد نمود.

اعلام زمان تحویل مدارک متقاضیان جذب هیات علمی

  • PDF

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص زمان تحویل مدارک متقاضیان جذب هیات علمی استخدامی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش وب دا، در این اطلاعیه آمده است، متقاضیان استخدام هیات علمی پیمانی که بر اساس اطلاعات مندرج در آگهی پانزدهمین مرحله فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و جدول اعلام نیاز مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حائز تمامی شرایط می باشند می توانند پرینت مستندات پرونده را از 14 الی 30 فروردین 97به دبیرخانه جذب دانشگاه به نشانی مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد(قرشی) (کد پستی: 9138813944) تحویل دهند.

همچنین متقاضیانی که امکان تحویل مدارک خود را بصورت حضوری ندارند، میتوانند به نشانی اعلام شده، مدارک مورد نیاز را از طریق پست ارسال نمایند.

رییس دانشگاه، بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دستور کار قرار گرفته است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و گام چهارم آن که طرح تحول و نوآوری در نظام آموزشی است؛ بحث بین المللی سازی در دستور کار دانشگاه ها قرار گرفت.

دکتر محمد رضا دارابی در گفت و گو با وب دا؛ در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمهوری تاتارستان گفت: به همین منظور دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز جهت کسب اعتبار بین المللی و بین المللی سازی تصمیم ارتباط و تعامل با دیگر کشورها از جمله جمهوری تاتارستان از کشور روسیه گرفت.
وی تأکید کرد: در همین راستا هیاتی از دانشگاه غازان جمهوری تاتارستان جهت ایجاد همکاری های آموزشی، پژوهشی و تکنولوژی در حوزه سلامت در مشهد حضور پیدا کرده تا در بازدید از یک سری واحدهای درمانی دانشگاه مشهد با حوزه فعالیت های دانشگاه آشنا شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در ادامه بنا شد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمهوری تاتارستان دانشگاه غازان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و انتقال تکنولوژی منعقد شود و در آینده نیز در زمینه تبادل استاد و دانشجو ارتباطات خوبی را ایجاد کنیم.
دکتر دارابی بیان داشت: ما تلاش داریم بتوانیم در ارتباطی دو سویه میان دو دانشگاه و استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان زمینه را  جهت ارتقای کیفی خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی به خصوص در زمینه ساخت سمیلاتورها یا شبیه سازی هایی که برای آموزش دانشجویان پزشکی در مقاطع به خصوص تخصصی نیاز است ایجاد کنیم.

اجرای بیش از یک هزار برنامه آموزش مداوم در سال 96

  • PDF

مدیر مرکز آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از یک هزار  برنامه آموزش مداوم برای جامعه هدف علوم پزشکی در سال 96 برگزار شده است.

دکتر دهقان نیری در گفتگو با وب دا اظهار داشت: بیش از 20 سال از اجرای قانون  آموزش مداوم جامعه پزشکی (مصوب 1375) با اهداف کلی همچون ارتقاي سطح دانش و مهارت‌هاي شغلي، بهينه‌سازي خدمات بهداشتي،درماني كشور و دستيابي به استانداردهاي كارآمد و مطلوب خدمات پزشكي و حرفه‌هاي وابسته منطبق با نيازهاي جامعه می گذرد،و در این راستا مرکز آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 96 بارشد 100 درصدی فعالیت ها؛حدود 420 عنوان برنامه در قالب سمینار،کنگره،کارگاه آموزشی،کنفرانس و 620 عنوان کنفرانس ادواری و برنامه مدون آموزش مداوم ،درمجموع بالغ بر یک هزار برنامه حضوری برای گروه های هدف اجرا کرده است.

مدیرمرکز اموزش مداوم توسعه مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  فعالیت های آموزش مداوم را از ماموریت های این حوزه برشمرد و افزود: دربخش غیرحضوری 40 برنامه معتبر مجازی در حوزه آموزش مداوم در حال بهره برداری است که از این تعداد حدود 20 برنامه آموزشی غیرحضوری را در سال 96 تولید کرده ایم که در مقایسه با سال گذشته رشد مطلوبی داشته است.

دهقان نیری از صدور 29 هزار گواهی شرکت در برنامه های حضوری و26 هزار گواهی شرکت در برنامه های غیر حضوری در سال 96 خبر داد و گفت:آموزش مداوم جهت افزایش کیفیت برنامه ها و رضایتمندی مخاطبین برنامه هایی با بیشترین تقاضا و بالاترین اولویت نیاز سنجی را باحضور اساتید دارای سطح علمی بالا برگزار می کند.

وی ضمن قدردانی از همکاری مرکز تخصصی آموزش مجازی دانشگاه در جهت تولید و اجرای برنامه های آموزش مجازی ؛ توسعه این گونه فعالیت ها، افزایش کیفیت برنامه های حضوری و ارتقای ارزشیابی برنامه ها را از چشم انداز های مرکز آموزش مداوم دانشگاه برشمرد.

مرکز ملی آموزش های مهارتی وحرفه ای علوم پزشکی راهی به سوی ساماندهی آموزش های حوزه سلامت

دکتر دهقان نیری مدیر مرکز آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ابراز خرسندی از راه اندازی مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی در ذیل اداره کل آموزش مداوم وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت در مسیر تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به منظور پاسخ به نیاز روز افزون جامعه ، اقدام به سامان بخشی آموزش مهارتی و حرفه ای در حوزه سلامت نموده است که در این راستا مرکز ملی آموزش های مهارتی وحرفه ای علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اهداف ؛ سامان دهی آموزش های مهارتی و حرفه ای نظام سلامت، استفاده از ظرفیت های موجود کشور برای تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه سلامت و ارتقای کیفیت و توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای سلامت در راستای نیاز های جامعه ایجاد شد و ماموریت رهبری ، وظایف ستادی و اعتبار بخشی نظام آموزش مهارتی و حرفه ای سلامت را برعهده دارد.

آخرین اخبار