افزایش 10 درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر امور آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با پذیرش هزار و 774 دانشجو در سال تحصیلی 95؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با افزایش 10 درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بوده است.

دکتر محسن قوامی در گفت‌وگو با وب دا؛ ضمن اشاره به افزایش 10 درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: در سال جاری تعداد هزار و 774 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شده اند که سهم خانم ها از این تعداد 60 درصد و آقایان 40 درصد بوده است.

وی ادامه داد: این تعداد دانشجو در تمامی مقاطع دانشگاه پذیرش شده اند که از این تعداد هزار و122 نفر در مقطع کاردانی تا دکترای حرفه ای و 652 نفر در در مقاطع تحصیلات تکمیلی(ارشد تا فوق تخصصی) در این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.

مدیر امور آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه از اضافه شدن چهار رشته تحصیلی جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و افزود: رشته های فیزیوتراپی، فناوری اطلاعات سلامت، تکنولوژی آموزشی و تکنولوژی گردش خون چهار رشته جدید هستند که برای اولین بار در دانشگاه پذیرش دانشجو خواهند شد.

دکتر قوامی تعداد رشته های مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه را 33 رشته عنوان کرد و بیان داشت: در مجموع دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان دانشجویان در 200 رشته تحصیلی است.

مدیر امور آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: از چهارم مهر ماه جاری ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدت پنج روز آغاز می شود و این در حالی است  که ثبت نام دستیاران پزشکی دانشگاه انجام شد و ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه نیز در هفته گذشته به پایان رسیده است.

دکتر قوامی در پایان گفت: در خصوص دانشجویان پردیس خودگردان دانشگاه نیز افزایش ظرفیتی نداشته و با همان ظرفیت سابق در پذیرش دانشجو اقدام شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار