تحصیل 31 درصد از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مقاطع تحصیلات تکمیلی

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در حال حاضر 31 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تکمیلی، تحصیل می کنند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نخستین همایش دانشجویان جدیدالورود مقاطع phd و کارشناسی ارشد اظهار داشت: بیش از یک هزار و 800 نفر از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی از جمله تخصصی، فوق تخصصی، دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تمامی امکانات و فضاهای پژوهشی، آموزشی و خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تحصیل در اختیار دانشجویان قرار دارد خاطر نشان کرد: مجموعه دانشگاه آماده ارائه خدمات به دانشجویان است تا دانشجویان دغدغه ای به جز تحصیل و کسب دانش نداشته باشند.

دکتر دارابی با اشاره به اینکه بر اساس قوانین آموزشی دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی باید به صورت تمام وقت در اختیار دانشگاه باشند خاطر نشان کرد: دانشجویان باید حداکثر استفاده را از فضاها و امکانات دانشگاه در راستای کسب علم و دانش داشته باشند تا بتوانند ضمن کسب اندوخته های علمی به جامعه خدمات مناسبی را ارائه دهند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر کسب دانش همراه با خرد اظهار داشت: به طور حتم دانش بدون خرد ارزشی ندارد و بر اساس آموزه های دینی باید به گونه ای عمل کنیم که در آینده به نیکی از ما یاد شود.

مدیر تحصیلات تکمیلی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در گفتگو با وب دا اظهار داشت: این برنامه برای نخستین بار ویژه دانشجویان دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد و به منظور آشنایی بیشتر با امکانات و توانمندی های دانشگاه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برگزار شد.

دکتر خواجوی راد افزود: در این مراسم 300 نفر از دانشجویان دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد در قالب 42 رشته حضور داشتند.

وی  با اشاره به اینکه این برنامه با همکاری معاونت های آموزشی،پژوهشی و دانشجویی فرهنگی برگزار شد، گفت: بازدید از پژوهشکده بوعلی و امکانات کتابخانه دانشگاه و آستان قدس رضوی از دیگر برنامه های این همایش یک روزه است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار