تاکید معاون آموزشی دانشگاه بر ارتقاء سایت در راستای گسترش روابط بین المللی دانشگاهی

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،گسترش همکاری های بین المللی میان دانشگاهی و جذب دانشجوی خارجی را یکی از برنامه های طرح تحول نظام آموزشی عنوان کرد و بر لزوم ارتقاء سایت دانشگاه در راستای دستیابی به این هدف مهم تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست هم انديشي روسا و معاونین آموزشی دانشکده ها، روسای مراکز تحقيقاتي و مديران گروه هاي آموزشي دانشگاه که با محوریت ارتقاي سايت دانشگاه  و با حضور معاون پژوهش و فناوری و مدیر روابط عمومی دانشگاه در سالن جهاد دانشگاهی برگزار شد اظهار داشت: سایت دانشگاه ابزار سودمندی جهت برقراری ارتباطات مجازي براي تعامل با دیگر کشورها به ويژه حوزه خليج فارس و نيز ارتباط با دانشگاه هاي معتبر به شمار می رود.

وی تاکید کرد:در حال حاضر سایت دانشگاه با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد و ارتقاء آن همکاری تمامی مدیران آموزشی و روسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه را می طلبد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن قدردانی از روابط عمومی دانشگاه در ارتقاء سايت انگليسي و فراهم نمودن زير ساخت هاي لازم و بسترسازي مناسب برای ايجاد سايت هاي جديد اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات رییسه دانشگاه،تمامي واحد های دانشگاهي به منظور ارتقاء سایت دانشگاه باید با روابط عمومی همکاری مستمر داشته باشند.

دکتر دارابی در این راستا از تمامی مديران گروه هاي آموزشي و روساي مراکز تحقيقاتي خواست با پيگيري و تعامل بيشتر در جذب دانشجوي خارجي از طريق اين ابزار سودمند(سایت دانشگاه) اقدام کنند.

دکتر محسن تفقدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با برشمردن فوايد استفاده از سايت در دنياي امروز اظهار داشت: عليرغم پيگيري هاي انجام شده متاسفانه جايگاه دانشگاه علوم پزشکي مشهد در رتبه بندي دانشگاهي به ويژه وبومتريک که مورد تاکيد وزارت بهداشت، درمان  و آموزش پزشکي است کاهش پیدا کرده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهدکه از سوي هیات رئيسه این دانشگاه؛ مامور به ارتقاي سايت در زمينه هاي عربي و انگليسي شده است با اشاره به استقرار واحد وب سايت دانشگاه در روابط عمومي، گفت: در اين مدت سايت انگليسي ارتقاي زيادي پيدا کرده و به روز رساني مستمر براي آن انجام شده است.

دکتر عمادزاده با برشمردن وظايف روابط عمومي از جمله توانمندسازي، پايش مستمر و ايجاد زير ساخت هاي لازم، ضمن قدرداني از اعضا هیات علمي در توليد محتوا، از مديران گروه های آموزشی و روساي مراکز تحقيقاتي افزايش مشارکت در توليد محتوا و رويدادهاي پژوهشي را خواستار شد.

همچنین مدير روابط عمومي از مسئولين و روساي واحدها خواست،جهت ايجاد زير سايت تحت دامنه دانشگاه تقاضای خود را به واحد وب سايت ارسال نمايند تا در اسرع وقت براي فراهم آوري زيرساخت لازم اقدام شود.

وی با اشاره به اينکه وضعيت موجود سايت هاي مراکز تحقيقاتي و گروه هاي آموزشي از شرايط مطلوبي برخوردار نیست اظهار کرد: در چشم انداز پيش بيني شده، در نظر است سايت دانشگاه علوم پزشکي مشهد در آينده نزديک در بين سه دانشگاه برتر کشور در رتبه بندي هاي بين المللي حضور داشته باشد.

دکتر عمادزاده افزود: با توجه به اينکه سايت دانشگاه با استفاده از تکنولوژي هاي روز دنيا از نظر گرافيکي و زير ساخت تغيير محسوسي پيدا کرده است، برای توانمند سازي مسئولين وب سايت ترجیحا از اعضای هیئت علمی، به صورت حضوري، مجازي و يا برگزاري کارگاه عملي اعلام آمادگی کرد.

درادامه نشست کارشناسان روابط عمومي دانشگاه در حوزه وب سايت و سايت انگليسي به بيان خواسته ها و ارائه عملکرد خود پرداختند.

طبق اعلام واحد وب سايت روابط عمومي، سايت انگليسي دانشگاه در حال حاضر از به روزترين سايت هاي انگليسي کشور است که با توليد روزانه ی محتواي انگليسي تلاش مي کند ارتباط خود را با دنياي خارج برقرار نمايد.

اعضاي هیات علمي از جمله مديران دانشکده ها و روساي مراکز تحقيقاتي در اين نشست ضمن اظهار خرسندي از برگزاري اين نشست، خواستار ايجاد سيستم هاي يکپارچه اطلاعاتي بر اساس آخرين يافته هاي علمي روز دنيا شدند.

ایجادکارگروه تخصصي جهت گروه هاي باليني براي راه اندازي زيرسايت ها و فضای انگیزشی برای مسئولین وب سایت ها برای ایجاد زمینه رقابت و تولید و تامین محتوا از دیگر مواردی بود که در این نشست به آن تاکید شد. 

در پايان نشست دکتر دارابي و دکتر تفقدي با برشمردن انتظارات خود از مديران گروه هاي آموزشي و روساي مراکز تحقيقاتي از جمله تعيين مسئولين سايت که ترجيحا از اعضای هئيت علمي باشند، توانمند سازي توسط روابط عمومي، به روز رساني مستمر محتوای سايت، درج CV اساتيد، سياست هاي تشويقي خود را از جمله اعطاي کمک هاي مالي، امتيازهاي پژوهشي، ايجاد بخش اختصاصي در جشنواره ي شهيد مطهري و جشنواره هاي پژوهشي ابلاغ و همچنین اظهار اميدواري کردند که در افق پيش بيني شده روابط عمومي،ارتقاي سايت در هر سه زبان فارسي ، عربي و انگليسي را شاهد باشند.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار