آزمون صلاحیت بالینی تأمین‌کننده سلامت جامعه است

  • PDF

دبیر کمیته اعتباربخشی مراکز صلاحیت بالینی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری آزمون صلاحیت بالینی از دانش‌آموختگان پزشکی جهت تأمین سلامت جامعه ضروری است.

به گزارش وب دا، دکتر بابک ثابت، مسئول کمیته اعتباربخشی مراکز صلاحیت بالینی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری چهارمین دوره آزمون‌های صلاحیت بالینی پایان کارورزی در مشهد، با اشاره به اینکه  آزمون‌های بررسی مهارت‌های بالینی به‌عنوان بخشی از برنامه آموزشی دانشجویان پزشکی بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش‌های بالینی به دانشجویان در بیمارستان ها به‌خوبی صورت می‌گیرد، اما ارزیابی دانشجو قبل از ورود به عرصه درمان جهت رفع نواقص، امری ضروری است.

وی تأکید کرد: سلامت جامعه زمانی تأمین خواهد شد که خروجی ما از دانشگاه‌ها که دانشجویان هستند، مهارت‌های لازم  را ،علاوه بر بحث دانشی در طول دوره پزشکی فراگرفته اند، داشته باشند.

دکتر ثابت در خصوص آزمون مهارت‌های بالینی پایان کارورزی، تصریح کرد: آزمون مهارت‌های بالینی حدود چهار دوره به‌صورت سراسری برگزارشده که در این دوره حدود 900 نفر در کشور در این آزمون شرکت داشته‌اند.

دبیر کمیته اعتباربخشی مراکز صلاحیت بالینی وزارت بهداشت بابیان اینکه در دوره دوم و سوم این آزمون حدود 30 دانشگاه برگزارکننده بوده‌اند، عنوان کرد: با توجه به اینکه علوم پزشکی مشهد یکی از باسابقه‌ترین دانشگاه‌های کشور بوده خوشبختانه همان‌طور که انتظار داشته‌ایم وجود امکانات، تدارکات لازم و تیم اجرای مجرب سبب شده این آزمون در یک فضای بسیار مناسب و بدون هیچ نقصی برگزار شود.

وی اذعان کرد: مهارت‌های بالینی مشهد جزو دومین و یا سومین مرکز بزرگ کشور است که البته سعی می‌کنیم در سال آینده با بررسی علمی‌تر در زمینه رده‌بندی‌ها، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دقیق‌تر مشخص کنیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار