حمایت از طرح های تدوین شده در راستای برنامه های تحول و نوآوری در آموزش

  • PDF

مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی کشور در معاونت آموزشی وزارت بهداشت باتوجه به برنامه های کلان وزارت بهداشت برای توسعه حوزه آموزش علوم پزشکی کشور و تدوین برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، حمایت های ویژه ای از طرح ها و پروژه های تدوین شده در راستای این برنامه ها صورت می دهد.

به گزارش وب دا، دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ابلاغیه ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور از ایشان خواست برنامه ریزی مناسبی برای ساماندهی طرح های پژوهشی مرتبط با تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و ارسال این طرح ها به مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی کشور انجام دهند.

دکتر هاشمی در این نامه، با اشاره به نقش سرمایه انسانی کشور در توسعه پایدار آورده است،در همین راستا و به منظور ارتقای نیروی انسانی نظام سلامت کشور، برنامه های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی با هدف ارتقای پاسخگویی به نیازهای سلامت کشور تدوین و به عنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت در دست اجرا است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرده است: در حال حاضر این برنامه ها به عنوان جهت گیری راهبردی حوزه آموزش علوم پزشکی کشور مسیر روشنی را پیش روی دانشگاههای علوم پزشکی قرار داده و حرکتهای ارزشمندی را طی حدود یک سال اخیر رقم زده است.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه لازم است در تصمیم گیری های کلان کشور از شواهد علمی و تجربیات عملی موجود استفاده بهینه شود، آورده است، یکی از منابعی که می تواند شواهد علمی مناسبی برای نظام سلامت تولید کند و نقش موثری در نوآوری در آموزش علوم پزشکی کشور داشته باشد مشارکت دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارشناسان حوزه آموزش علوم پزشکی کشور است. 

به منظور توسعه شواهد علمی در حوزه آموزش علوم پزشکی، چندی پیش مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی کشور با همت همکاران حوزه معاونت آموزشی راه اندازی شد.

این مرکز، بستری را در کشور فراهم کرده است تا در سال جاری به شکلی نظام­ مند از طرحها و پروژه های تدوین شده در راستای تحقق اهداف برنامه تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی حمایت شود.

باتوجه به برنامه ریزی های به عمل آمده حمایت از طرح ها و پروژه های مرتبط با برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در قالب تخصیص هزار گرنت پژوهش و نوآوری صورت می پذیرد.

وزیر بهداشت از روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواست تا از طریق برنامه ریزی و هم افزایی معاونین آموزشی و تحقیقات و فناوری و حمایت هیات ريیسه دانشگاهها برنامه ریزی مناسبی برای ساماندهی پژوهش های مرتبط با تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی صورت گیرد.

مسئولین دانشگاهها می بایست به نحوی برنامه ریزی کنند تا شوق و رغبت به انجام پژوهشهای آموزشی در بین جامعه دانشگاهی برانگیخته شود و همچنین با استفاده از فرصت گرنتهای نوآوری و عنایت به امتیازات قابل توجه در آیین نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی، و مشوقهای موجود برای دانشجویان استعداد درخشان، نسبت به ترویج و رشد نوآوری و دانش پژوهی آموزشی در دانشگاه همت مضاعفی را مبذول نمایند.

قابل ذکر است اطلاعات تکمیلی درخصوص تعداد و نحوه اعطای گرنتهای فراگیر که در دور اول متناسب با تعداد دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاهها تخصیص خواهد یافت، متعاقبا از طریق مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار