تخصص و تعهد محور اصلی انتخاب اعضای هیات علمی

  • PDF

مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب  هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تأکید کرد: انتخاب متخصص‌ترین و متعهدترین افراد محور اصلی هیات اجرایی جذب این دانشگاه است.

به گزارش وب دا؛ دکتر مدبر، مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با توجه به نقش سازنده اعضای هیات علمی، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۶ هیات عالی جذب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، تشکیل شد.

وی افزود: بررسی توانایی علمی و صلاحیت عمومی متقاضیان هیئت‌علمی ازجمله مهم‌ترین وظایف هیات اجرایی جذب است.

دکتر مدبر با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در امور مربوط به اعضای هیئت‌علمی دانشگاه از مسئولیت‌های این هیات است، عنوان کرد: مبنای تصمیم‌گیری در هیأت جذب، قوانین، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط مرتبط است.

مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: کارگروه‌های بررسی صلاحیت علمی و عمومی، هسته تحقیق و نظر دهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، کارشناسان شاغل در دبیرخانه هیات اجرایی جذب و دبیرخانه کارگروه بررسی صلاحیت عمومی ازجمله بازوهای تصمیم‌ساز در این هیات هستند.

وی اذعان کرد: کارگروه بررسی صلاحیت عمومی بر اساس شاخص‌های صلاحیت‌های عمومی، در مورد انتخاب اصلح از بین متقاضیان عضویت در هیات علمی و سایر امور مرتبط، در جهت حفظ و تداوم ارزش‌ها در دانشگاه تلاش می‌کند.

دکتر مدبر مهم‌ترین عنصر تأثیرگذار در دانشگاه را اساتید دانست و تأکید کرد: بر این اساس فلسفه وجودی این هیات انتخاب اساتید از بهترین‌ها در زمینه علمی، پژوهشی، اخلاقی و فرهنگی است.

پذیرش ۹۰ درصد متقاضیان در جلسات هیات اجرایی جذب

مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص عملکرد شش ماه نخست سال جاری، گفت: حدود پانزده جلسه در هیات اجرایی جذب دانشگاه با دویست و یک مصوبه، در سال جاری برگزار شده که از این تعداد حدود هفت الی هشت درصد متقاضیان رد و حدود ۹۰ درصد پذیرفته‌شده‌اند.

وی ادامه داد: حدود بیست جلسه در کارگروه بررسی صلاحیت عمومی برگزار شد که به سیصد و نوزده پرونده در آن رسیدگی شده است.

دکتر مدبر با اشاره به موضوع فراخوان هیات علمی، خاطرنشان کرد: در سال جاری فراخوانی که جهت جذب هیات علمی اعلام‌شده تنها در خصوص دانشگاه‌های اقماری نظیر نیشابور، تربت‌حیدریه و تربت‌جام بوده است.

مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد جذب هیات علمی در نیشابور را حدود پانزده نفر، تربت‌حیدریه ۱۰ نفر و در تربت‌جام را یک نفر در این فراخوان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر این فراخوان در مراحل بررسی صلاحیت‌های علمی است.

وی تصریح کرد: فراخوان بورسیه در اول سال جاری اجراشده و ثبت نام متقاضیان نیز صورت گرفته و هم‌اکنون بررسی صلاحیت‌های علمی در حال پیگیری است.

دکتر مدبر گفت: ارتقا و بهینه کردن فرایند بررسی‌ها از مهم‌ترین اقدامات این بخش در کنار برنامه‌های ما برای آینده است.

مسئول دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اعتلای اخلاق حرفه‌ای یکی از دوازده بسته، طرح تحول در نظام آموزشی است، اظهار کرد: بسته اعتلای اخلاق حرفه‌ای دارای چهار محور در رابطه با نهادینه کردن اخلاق حرفه ای در دانشگاه است که این امر در دستور کار قرارگرفته است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار