لزوم توجه به جذب هیات علمی درگروه های معارف اسلامی

  • PDF

معاون پژوهشی دفتر نهاد مقام معظم رهبری توجه به گروه معارف اسلامی جهت جذب هیات علمی را ضروری دانست.

به وب دا ،حجت‌الاسلام رنجبران، معاون پژوهشی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در نشست هم‌اندیشی معاونین آموزشی کلان مناطق آمایشی کشور که در سالن شورای بیمارستان قائم (عج)برگزار شد، با اشاره به وضعیت  جذب هیات علمی در گروه معارف اسلامی، گفت: متأسفانه گروه معارف اسلامی در بعضی از دانشگاه‌ها حتی یک نفر نیز عضو هیات علمی ندارد که این امر باید تعیین تکلیف شود.

وی توجه به گروه معارف اسلامی را برای جذب اعضای هیات علمی ضروری دانست، اضافه کرد: ایجاد یک برنامه‌ریزی مناسب و بلند ‌مدت می‌تواند در رفع این مشکل مؤثر باشد.

معاون پژوهشی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری دوره‌های تکمیلی آموزش مجازی در ارتباط با دروس معارف اسلامی، تصریح کرد: بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، دروس معارف اسلامی باید در کلاس و به‌صورت حضوری ارائه شوند؛ بنابراین مجازی ساختن این دروس تخطی از قانون محسوب می‌شود. 

حجت‌الاسلام رنجبران ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش مجازی ظرفیت بسیار خوب و ارزنده ای است که باید از آن بهره‌مند شد به همین منظور ایجاد دروس تکمیلی به‌صورت مجازی  در کنار مباحث مطرح شده در سر کلاس ازجمله اقدامات این حوزه بوده است.

معاون پژوهشی دفتر نهاد مقام معظم رهبری ایجاد یک سازوکار جهت اجرایی شدن و رصد مصوبات نشست معاونین آموزشی سراسر کشور که در ۱۸ آذرماه جاری در اصفهان برگزار خواهد شد، را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد چشم‌اندازی برای گروه‌های معارف در دانشگاه‌های وزارت بهداشت به منظور اسلامی شدن دانشگاه‌ها، یکی از بحث‌های کلان محسوب می‌شود،که این بحث در معاونت پژوهشی نهاد آغاز و پیش‌نویس آن نیز تهیه‌شده است ؛که ارزیابی دروس معارف از نظر محتوا و برنامه‌ریزی دراین خصوص مقدمه‌ا‌ی در ایجاد چشم‌انداز برای گروه‌های معارف اسلامی است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار