عضویت هفت هزار دانشجو در سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از عضویت هفت هزار دانشجو در سامانه آموزش مجازی علوم پزشکی مشهد در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش وب دا: دکتر اسدی، مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نخستین دانشگاه‌ها بوده که در سال ۸۶ با امکانات محدود فعالیت‌های خود را در زمینه آموزش مجازی آغاز کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشرفت بسیار خوبی داشته و در حوزه‌های مختلفی نظیر آموزش مداوم پزشکان ، آموزش ضمن خدمت کارکنان، توانمندسازی و ارتقای اعضای هیات علمی و درنهایت آموزش دانشجویان و تاسیس رشته های کاملا مجازی گسترش پیداکرده است.

وی بابیان اینکه بحث نرم‌افزارهای تخصصی از مسائل بااهمیت این مرکز بوده است، تصریح کرد: در سال‌های گذشته توانسته‌ایم در زمینه نرم‌افزارهای مدیریت و یادگیری الکترونیک به توسعه‌ی مناسبی دست‌یابیم؛ درحال حاضر نیز مشغول آماده‌سازی نرم‌افزارهای جدیدتر  هستیم.

دکتر اسدی تولید محتوای آموزشی را از سیاست‌های پایه ای مرکز آموزش مجازی دانست و افزود: تولید محتوای درسی و ایجاد درس‌های تکمیلی در مرکز آموزش مجازی با همکاری اساتید گروه‌های مربوطه انجام می‌شود؛ همچنین ارائه محتوای درسی مرجع جهت استفاده دانشگا ه های علوم پزشکی‌ کشور یکی از برنامه‌های ما برای سال آینده است.

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص فعالیت‌های انجام‌شده در نیمه اول سال جاری خاطرنشان کرد: تولید محتواهای آموزشی در زمینه مفاهیم سلامت، بهداشت، پزشکی و درمان برای عموم مردم از طریق سایت‌آپارات (Http://www.aparat.com/mums) و تلگرام ازجمله فعالیت‌های این مرکز بوده که مورد استقبال مخاطبان قرارگرفته است.

وی از عضویت هفت هزار دانشجو در سامانه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نیمه اول سال جاری خبر داد و عنوان کرد: آماده‌سازی مجموعه سخنرانی‌های مهارت‌های تحصیلی به‌صورت لوح فشرده برای دانشجویان جدید الورود و برگزاری امتحانات به‌صورت الکترونیک از فعالیت‌های خوب مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

راه‌اندازی رشته مجازی آموزش  بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد

دکتر اسدی با اشاره به اینکه دو رشته مجازی آموزش پزشکی و جامعه نگر در مقطع کارشناسی ارشد توسط بخش آموزش مجازی علوم پزشکی مشهد تولید محتوا می‌شود، ادامه داد: با توجه به طرح تحول و نوآوری آموزش پزشکی،  پیگیر دریافت مجوز راه‌اندازی رشته مجازی آموزش بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد از سوی شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اذعان کرد: با توجه به اینکه سیستم‌های آموزش الکترونیک قدیمی تنها امکان آموزش چند صد نفر را به‌طور همزمان فراهم می‌کند، بنابراین درصدد ایجاد نسل جدید از سیستم‌های آموزش الکترونیک تحت عنوان MOOC هستیم که ظرفیت آموزش چند هزار نفر را به‌طور همزمان دارد.که در این راستا اولین سامانه آزمایشی MOOC در سطح دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور به آدرس Http://mooc.mums.ac.ir در دسترس قرار دارد.

وی امکانات زیرساختی این مرکز را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی توانسته به‌خوبی از طرح تحول و نوآوری آموزش بهره‌مند شود، به‌گونه‌ای که این مرکز استانداردترین مرکز آموزش مجازی در بین دانشگاه های علوم پزشکی‌ کشور است و از جمله قابلیت های پیشرفته آن مجهز بودن به اتاق تله کنفرانس و سامانه وبینار به آدرس Http://webinar.mums.ac.ir می باشد.

توسعه آموزش الکترونیک مهم‌ترین رسالت دانشگاه علوم پزشکی مجازی

دکتر اسدی در خصوص تأسیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی اظهار کرد: توسعه آموزش الکترونیک مهم‌ترین رسالت دانشگاه علوم پزشکی مجازی بوده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این کار ضرورت و اهمیت توجه به روش های آموزشی نوین مبتنی بر فناوری را درک کرده و از اولویت های سیاست گذاری خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز آموزش مجازی این دانشگاه ارتباط بسیار خوب و نزدیکی با دانشگاه علوم پزشکی مجازی دارد، ادامه داد: توسعه توانمندسازی اعضای هیات علمی، ایجاد دروس استاندارد، آموزش بدو ورود اعضای هیات علمی، تولید محتوای آیین‌نامه‌هایی نظیر استخدامی و پژوهشی ازجمله وظایف محول شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی مجازی به دانشگاه مشهد است که تا پایان سال جاری آماده خواهد شد.

لزوم مشارکت اعضای هیات علمی در برنامه‌های آموزش مجازی

وی بر مشارکت اعضای هیات علمی در برنامه‌های آموزش مجازی ازجمله تولید محتوا و یادگیری تأکید کرد و افزود: تحول‌گرایی، آموزش سیستماتیک و قابل ثبت از مزایای مهم آموزش مجازی است،که بدون همکاری و مشارکت موثر اعضای هیات علمی محقق نخواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات درباره ی آموزش مجازی دانشگاه، درس های در حال ارائه و اخبار مرتبط به سایت آموزش مجازی دانشگاه به آدرس Http://elearning.mums.ac.ir مراجعه نمایند.

 


 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار