پیگیری راه‌اندازی رشته مجازی آموزش بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد

  • PDF

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیگیری راه‌اندازی رشته مجازی آموزش  بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر اسدی با اشاره به اینکه دو رشته مجازی آموزش پزشکی و جامعه نگر در مقطع کارشناسی ارشد توسط بخش آموزش مجازی علوم پزشکی مشهد تولید محتوا می‌شود، ادامه داد: با توجه به طرح تحول و نوآوری آموزش پزشکی،  پیگیر دریافت مجوز راه‌اندازی رشته مجازی آموزش بهداشت در مقطع کارشناسی ارشد از سوی شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.

وی اذعان کرد: با توجه به اینکه سیستم‌های آموزش الکترونیک قدیمی تنها امکان آموزش چند صد نفر را به‌طور همزمان فراهم می‌کند، بنابراین درصدد ایجاد نسل جدید از سیستم‌های آموزش الکترونیک تحت عنوان MOOC هستیم که ظرفیت آموزش چند هزار نفر را به‌طور همزمان دارد.

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در این راستا اولین سامانه آزمایشی MOOC در سطح دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور به آدرس Http://mooc.mums.ac.ir در دسترس قرار دارد.

دکتر اسدی امکانات زیرساختی این مرکز را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی توانسته به‌خوبی از طرح تحول و نوآوری آموزش بهره‌مند شود، به‌گونه‌ای که این مرکز استانداردترین مرکز آموزش مجازی در بین دانشگاه های علوم پزشکی‌ کشور است و از جمله قابلیت های پیشرفته آن مجهز بودن به اتاق تله کنفرانس و سامانه وبینار به آدرس Http://webinar.mums.ac.ir  است.

دکتر اسدی در خصوص تأسیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی اظهار کرد: توسعه آموزش الکترونیک مهم‌ترین رسالت دانشگاه علوم پزشکی مجازی به شمار می رود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این کار ضرورت و اهمیت توجه به روش های آموزشی نوین مبتنی بر فناوری را درک کرده و از اولویت های سیاست گذاری خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز آموزش مجازی این دانشگاه ارتباط بسیار خوب و نزدیکی با دانشگاه علوم پزشکی مجازی دارد، ادامه داد: توسعه توانمندسازی اعضای هیات علمی، ایجاد دروس استاندارد، آموزش بدو ورود اعضای هیات علمی، تولید محتوای آیین‌نامه‌هایی نظیر استخدامی و پژوهشی ازجمله وظایف محول شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی مجازی به دانشگاه مشهد است که تا پایان سال جاری آماده خواهد شد.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار