آغاز اجرای مرحله دوم بازنگری برنامه آموزشی دوره دندانپزشکی عمومی

  • PDF

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از اجرای مرحله دوم بازنگری برنامه آموزشی دوره دندانپزشکی عمومی خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر سعید عسکری  در نشست مرکزتعالی دندانپزشکی مشهد  که با حضور  دست اندرکاران بازبینی کوریکولوم از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و شورای راهبردی دبیرخانه دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت  برگزار شد اظهار داشت: در مرحله نخست این برنامه نظرات تمامی متخصصان و صاحبنظران را در زمینه تغییراتی که باید در دوره دکترای عمومی دندانپزشکی ایجاد شود دریافت و مورد بازنگری و غربالگری قرار گرفت.

وی گفت: در مرحله دوم نظرات گروه خبرگان نیز به صورت تخصصی ارائه می شود تا در گام بعدی بتوانیم به صورت ستادی پیشنهادها را نهایی و به مرحله اجرا برسانیم.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه تصریح کرد: در راستای طرح تحول آموزش پزشکی و مأموریتهای ویژه مشخص شده در مناطق آمایشی کشور، مرکز تعالی دندانپزشکی واقع در کلان منطقه 9 آمایشی (خراسان های رضوی ،شمالی وجنوبی )با همکاری راهبردی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با نگاه به اهداف ترسیم شده و مشکلات اجرایی کوریکولوم دندانپزشکی عمومی، در اقدامی سازمان یافته از ابتدای سالجاری اقدام به بازنگری کوریکولوم کرده است.

دکتر عسکری با اشاره به اینکه بر اساس برنامه آمایشی سرزمینی، کشور به ده منطقه آموزشی تقسیم شده که هر منطقه مسئولیت های ویژه بر عهده اش نهاده شده است اظهار داشت: با توجه به توانایی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مسئولیت بازنگری و اعتلای دندانپزشکی بر عهده این دانشگاه نهاده شده است.

وی تاکید کرد: این دانشگاه بر اساس برنامه هایی که تا کنون داشته به خوبی عمل کرده است و برگزاری این نشست نیز نشان دهنده پیشرفت مناسب فعالیت ها و اهداف بوده است.

گفتنی است: معرفی اهداف و راهبردهای تعیین شده برای بازبینی کوریکولوم به صورت محدود،آشنایی اقدامات صورت گرفته و فلسفه هر یک از اقدامات،آشنایی با سامانه و مسیرهای ارتباطی اعضا با یکدیگر،معرفی فرایندهای لازم برای تبدیل اطلاعات دریافتی به کوریکولوم مورد توافق از جمله محورهای مورد بحث در این نشست بود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار