کارگاه "کاربردهای آموزشی دورپزشکی" در دانشگاه برگزار می شود

  • PDF

کارگاه کاربردهای آموزشی دور پزشکی (Telemedicine)  درمرکز تخصصی آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این کارگاه 14 بهمن ماه  به همت معاونت آموزشی دانشگاه و مرکز تخصصی آموزش مجازی برگزارمی شود و شرکت کنندگان با مفاهیم و موضوعاتی  همچون : telemedicine و telehealth ، کاربردهای آموزشی دور پزشکی برای پرسنل بهداشتی درمانی ،چالش ها،مشوق ها و موانع پیش روی دور پزشکی ، مشاوره پزشکی از راه دور و نیز آینده دور پزشکی در ایران آشنا می شوند.

پزشکی از راه دور اصطلاحی جدید است که در استفاده از اطلاعات الکترونیک و تکنولوژی‌های ارتباطی برای فراهم آوردن خدمات و حمایت از مصرف‌کنندگان در زمانی که فاصله‌ای بین دو گروه خدمات گیرنده و خدمات دهنده وجود داشته باشد تعریف می‌شود.

 از جمله اهداف پزشکی از راه دور بهبود مراقبت از بیمار، بهبود دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی روستایی و محروم، دسترسی بهتر به پزشکان جهت مشاوره، در دسترس قرار دادن امکانات برای پزشکان جهت هدایت معاینات خودکار، کاهش هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی (در سطح جغرافیایی و جمعیتی وسیع)، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی است.

آموزش الکترونیکی یکی از زیرمجموعه های پزشکی از راه دوراست که در واقع به کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات درامرآموزش و تربیت است و با استفاده از اینترنت، انواع لوح های فشرده آموزشی و  تمامی نرم‌افزارها امکان‌پذیر است.

 از جمله فواید این روش کاهش هزینه زمانی، هزینه اقامت و فضای آموزشی را می‌توان نام برد.

اساتید،دانشجویان وپرسنل علاقه مند می توانند برای نام نویسی و کسب اطلاعات بیشتر به  وب  سایتElearning.mums.ac.ir  (بخش ثبت نام کارگاهها) مراجعه کنند.

گفتنی است به شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا می شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.