فراخوان شرکت در کارگاه راههایی برای تفسیر ساده یافته های آماری

  • PDF

کارگاه راههایی برای تفسیر ساده یافته های آماری به همت گروه آپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، در این کارگاه که با هدف نگاهی نو به مفاهیم کلیدی آمار چهار اسفند برگزار خواهد شد، ابتدا سعی می شود شاخص های آمار توصیفی و برخی از روشهای آمار تحلیلی معرفی و مورد بحث گیرد.

در این کارگاه  با استفاده از مثال های کاربردی و ساده ، جایگاه ابزارهای آمار توصیفی و تحلیلی شرح داده خواهد شد و در قسمتی از بحث به خطاهای رایج در ارایه یافته ها در مقالات و گزارش های علمی مرتبط با علوم پزشکی اشاره شده و راهکارهایی ارائه می گردد که به عنوان خواننده یا داور مقاله کمتر به یک نتیجه گیری اشتباه به دلیل خطاهای مذکور اعتماد شود.

اعضاء هیات علمی، محققان، رزیدنت ها، دانشجویان دکتری تخصصی، پزشکان عمومی، دندانپزشکان و داروسازانی که تجربه کار تحقیقاتی داشته و حداقل با یکی از نرم افزارهای آماری آشنایی دارند از جمله گروه های هدف در این کارگاه به شمار می روند.

این کارگاه 4 اسفند از ساعت 8 الی 14 محقق برجسته جناب اقای دکتر علی اکبر حق دوست، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تالار امام رضا(ع) دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای  اعلام آمادگی مشخصات کامل حرفه ای خود را حداکثر تا پایان وقت اداری دوم اسفند به نشانیbiostat[at]mums.ac.ir اعلام نمایند.

 


 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار