پنج استاد برتر کشوری در زمینه نانوفناوری از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند

  • PDF

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بر اساس لیست ارائه شده از سوی وزارت بهداشت مبنی بر معرفی اساتید برتر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زمینه نانوفناوری؛ پنج استاد از مجموع 25 عضو معرفی شده از دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

به گزارش وب دا؛ دکتر محسن ایمن شهیدی؛ رییس دانشکده داروسازی مشهد ضمن اعلام این خبر که پنج استاد از مجموع 25 استاد برتر معرفی شده از سوی وزارت بهداشت در زمینه دانش نانوفناوری در کشور از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند، گفت: این اتفاق نشان از ظرفیت علمی بالای دانشکده و موجب افتخار است.

وی از ایجاد گروه نانوفناوری در دانشکده داروسازی مشهد خبر داد و بیان داشت: دانشکده دارو در مجموع دارای 9 گروه آموزشی است؛ که چهار گروه از ابتدا در دانشکده فعال و پنج گروه  نانوفناوری، دکترای دارو، بیوتکنولوژی، داروسازی بالینی و پروتئومیکس به تازگی به دانشکده اضافه شده اند.

عضو هیأت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تاکید کرد: سرآمد گروه های تازه تاسیس دانشکده گروه های نانوفناوری و بیوتکنولوژی  است که اعضای فعال این گروه در مرکز تحقیقاتی بیوتکنولوژی دانشگاه توانستند رتبه نخست کشوری جشنواره رازی را دریافت کنند.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: در راس اساتید معرفی شده از سوی وزارت بهداشت دکتر محمود رضا جعفری قرار دارد که این انتخاب به دلیل توان علمی این اساتید در تولید دانش مقاله و ارجاعات بوده است.

دکتر ایمن شهیدی یکی از برنامه های معاونت آموزشی دانشگاه را ایجاد چارت سازمانی برای گروه های آموزشی جدید دانشگاه عنوان کرد و ابراز داشت: معاونت آموزشی به دنبال برنامه های نرم افزاری و نیروی انسانی گروه های آموزشی جدید دانشکده و گرفتن تصویب گروه ها از سوی وزارت بهداشت است.

 

وی حمایت از گروه های آموزشی موفق دانشکده را به عنوان یکی از برنامه های خود عنوان کرد و اظهار داشت: در بخش سخت افزاری به دنبال تاسیس فاز دوم ساختمان جدید داروسازی مشهد جهت انتقال گروه های موفق دانشکده از جمله گروه نانوتکنولوژی به این ساختمان هستیم.

 

عضو هیأت علمی دانشکده داروسازی مشهد، بیان داشت: شش گروه آموزشی نانوفناوری، کنترل دارو، داروسازی سنتی، داروسازی هسته ای و پروتئومیکس در فاز دوم توسعه ساختمان جدید دانشکده دارو به این ساختمان منتقل داده می شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار