ارتقا 69 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاری

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در سال جاری 69 نفر از اعضای هیات علمی به مراتب استادیاری، دانشیاری و استادی ارتقا یافتند.

به گزارش وب دا، دکترمحمدرضا دارابی در نشست تکریم اعضای کمیته های مختلف زیر پوشش معاونت آموزشی ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) بیان داشت: در سال 95 تعداد اساتید ارتقا یافته از مرتبه مربی به استادیاری 6 نفر، از استادیاری به دانشیاری 46 نفر، از دانشیاری به استادی  17 نفر بوده است که بیشترین ارتقا یافتگان از مرتبه استادیاری به دانشیاری میباشند.

وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده در سه سال اخیر ارتقا اعضای هیات علمی این دانشگاه، سیر صعودی داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این دانشگاه دارای حدود 850 عضو هیات علمی است اظهار داشت: در حال حاضر از این تعداد، 58 نفر مربی، 389 نفر استادیار،280 نفر دانشیار و 143 نفر استاد هستند.

دکتر دارابی، با اشاره به اینکه 67 درصد ( 583 نفر) از اعضای هیات علمی دانشگاه در دانشکده پزشکی فعال هستند اظهار داشت:  همچنین 113 نفر از اعضای هیات علمی در دانشکده دندان پزشکی،50 نفر در دانشکده دارو سازی، 59 نفر در دانشکده پرستاری 24 نفر دردانشکده پیراپزشکی، 24 نفر در دانشکده بهداشت و دیگر اعضای هیات علمی در دانشکده طب سنتی ودانشکده قوچان فعال هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه موفقیت های کسب شده  در زمینه های  علمی، پژوهشی و اجرایی اگر دردانشگاه حاصل میشود مرهون زحمات بی وقفه اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان ستادی است خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد با قدمتی بیش از 60 سال  توانسته است در عرصه های علمی و پژوهشی،  درمانی و  بهداشتی جایگاه مناسبی را در کشور کسب کند.

وی افزود: تعداد اعضای هیات علمی، درصد استاد به دانشجو و همچنین وضعیت ارتقاء اعضای هیات علمی از مهمترین شاخص های آموزشی به شمار می رود که دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای ارتقا این شاخص ها تلاش های زیادی می کند و در این زمینه در شرایط مناسبی قرار دارد.

در این مراسم اعضا هیات ممیزه دانشگاه، اساتید کمیته های تخصصی مختلف هیات ممیزه و اساتید کمیته های منتخب دانشگاه ، کمیته ارتقا فرهنگی،  اعضا هیات جذب دانشگاه، کمیته صلاحیت عمومی و کمیته اجرایی جذب، کمیته های بدوی انتظامی  و کمیته های تجدید نظر انتظامی حضور داشته اند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار