توسعه علوم اعصاب در کشور از ماموریت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه علوم اعصاب(نوروساینس) در کشور را از ماموریت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس برنامه تحول و نوآوری در آموزش عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در حاشیه کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی اظهار داشت: تحول و نوآوری در آموزش را به عنوان گام چهارم برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد که از دو سال پیش در راستای تمرکز زدایی و ماموریت گرایی دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز شده است.

 وی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه کشور به ده کلان منطقه تقسیم و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی به عنوان کلان منطقه 9 این برنامه هستند و مسئولیت این کلان منطقه نیز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس این برنامه ماموریت های ویژه ای به هر کلان منطقه واگذار شده است و توسعه علوم اعصاب به عنوان یکی از ماموریت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود تصریح کرد: در این راستا از دو سال قبل بسترهای لازم به منظور ایجاد و توسعه این رشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فراهم شد.

دکتر دارابی تشکیل کارگروه علوم اعصاب به مسئولیت دکتر فروغی پور و نخستین دپارتمان علوم اعصاب به سرپرستی پروفسور گرجی را از جمله اقداماتی برشمرد که در این راستا انجام شده است و امروز نیز شاهد برگزاری نخستین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی با حضور اندیشمندانی از داخل و خارج از کشور هستیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری اندیشمندان داخل و خارج کشور بتوانیم گام های اولیه را در توسعه علوم اعصاب با موفقیت برداریم و زمینه رشد این رشته را در دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز فراهم کنیم.

گفتنی است: نخستین کنگره بین المللی التهابات عصبی و نخستین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری دانشگاه مونستر آلمان از ۲۲ الی ۲۴ فروردین در محورهای التهاب عصبی و دژنراسیون عصبی،التهاب عصبی و دمیلیناسیون،ترمیم و بازسازی، سلول بنیادی و تنظیم کننده ی سیستم ایمنی عصبی،التهاب عصبی در بیماری های عصبی،التهاب عصبی، پاتوفیزیولوژی، مدیریت و درمان،مدل های حیوانی التهاب عصبی،التهاب عصبی و تصویربرداری عصبی،مکانیسم های التهاب عصبی،التهاب عصبی و رفتار،التهاب عصبی در گستره زندگی،شیوه های نوین در التهاب عصبی،التهاب عصبی و توانبخشی و دارو های نوین ضد التهابی و سد خونی- مغزی در حال برگزاری است.

در این همایش دو روزه 159 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود و 40 سخنرانی و سه کارگاه آموزشی نیز برپا خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار