دانشکده پرستاری مامايي مشهد جزو سه دانشکده برتر کشور است

  • PDF

مسئول و رابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشکده پرستاری و مامایی مشهد با 46 دانشجو در مقطع Ph.D، 247 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، 865 دانشجو در مقطع کارشناسی و در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مناسب در حوزه های آموزشی و پژوهشي و رفاهی جزو سه دانشکده برتر پرستاری و مامایی در کشور شناخته می شود.

دکتر مریم مرادی در گفت و گو با وب دا در خصوص پتانسیل و توانایی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشکده پرستاری و مامایی مشهد دارای شش گروه آموزشی شامل داخلی و جراحی، مامایی، اتاق عمل و بیهوشی، مدیریت بهداشت روان ، کودک و نوزاد و گروه فوریت می باشد.

 وی تاکید کرد: در مجموع 71 عضو هیات علمی در شش گروه آموزشی دانشکده شامل  یک استاد، سه دانشیار، 17 استادیار، 38 مربی و 12 عضو غیر هیات علمی مشغول به فعالیت هستند.

تحصیل 46 دانشجو در مقطع دکتراي تخصصي (Ph.D) در دانشکده پرستاری و مامایی

مسئول و رابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 46 دانشجو در مقطع دکتراي تخصصي (Ph.D) شامل 23 دانشجو در رشته بهداشت باروري و 23 پرستاري ميباشد.

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی به تحصیل 247 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده پرستاری اشاره کرد و بیان داشت: این تعداد دانشجو به تفکیک رشته شامل مامایی 57، آموزش پرستاری 13، مشاوره در مامایی 29، پرستاری سالمند 19، پرستاری سلامت جامعه 17، پرستاری روان 12، پرستاری مراقبت های ویژه 24، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان 14، پرستاری داخلی و جراحی 40 و پرستاری کودک 22 می باشد.

دکتر مرادی خاطر نشان کرد: 865 دانشجو نیز در هفت رشته در مقطع کارشناسی به تفکیک پرستاری 408، مامایی 151، هوشبری پیوسته 93، هوشبری ناپیوسته 21، اتاق عمل پیوسته 119، اتاق عمل ناپیوسته 26 و فوریت های پزشکی 47 در حال تحصیل هستند.

مسئول و رابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، ابراز داشت: دانشکده پرستاری مشهد روند توسعه ای بسیار خوبی را دنبال می کند و در حال حاضر دارای دپارتمان تحصیلات تکمیلی شامل چهار کلاس مجهز، اتاق های استقرار دانشجویان دکترا با تجهیزات کافی و 17 کلاس درس برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد با تجهیزات کافی می باشد.

وی به مرکز آموزش مهارت های بالینی دانشکده با هشت واحد اشاره و اضافه کرد: ، واحد کتابخانه دانشکده نیز با ظرفیتی بالغ بر 15 هزار جلد کتاب فارسی، دو هزار و 200 جلد کتاب لاتین، 450 عنوان پایان نامه و 500 عنوان لوح فشرده در اختیار دانشجویان قرار دارد.

مسئول روابط بین الملل دانشکده پرستاری و مامایی ، ابراز داشت: واحد کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده با بیش از 55 دستگاه رایانه، دو سالن کنفرانس و اجتماعات جرجانی و ابن سینا، دپارتمان PHD و... تلاش در ارائه خدمات مورد نیاز دانشجویان خود دارد.

دکتر مرادی تصریح کرد: دانشکده پرستاری و مامایی به عنوان یک دانشکده مادر در منطقه شمال شرق کشور مطرح می باشد و دارای نیروی انسانی با انگیزه، باتجربه و پرتلاش است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجاورت دانشکده پرستاری و مامایی با مرکز درمانی بزرگ امام رضا(ع) و قائم(عج) را از موقعیت های مناسب این دانشکده دانست و گفت: این دانشکده جزو سه دانشکده برتر پرستاری و مامایی کشور و برخوردار از مرکز آموزش بالینی مجهز در نوع خود است.

وی اضافه کرد: دانشکده پرستاری نسبت مطلوبی میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود به کل دانشجویان برقرار کرده است و دارای دو مجله مصوب علمی، پژوهشی و اسکوپوس و یک مرکز تحقیقات می باشد.

وی ابراز داشت: مرکز فناوری اطلاعات دانشکده پرستاری باحدود 70 پایانه اتصال به شبکه اینترنت فعالانه در اختیار دانشکده قرار دارد و در کنار این خدمت می توان به لابراتوار دو منظوره زبان و آموزش کامپیوتر با ظرفیت 30 نفر اشاره کرد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار