افتتاح سه آزمایشگاه آموزشی در مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر

  • PDF

همزمان با هفته دولت سه آزمایشگاه آموزشی و پژوهشی در مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر  با حضور فرماندار و مسئولین این شهرستان افتتاح گردید.

به گزارش وب دا،  مدیرشبکه بهداشت و درمان و رییس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر در مراسم افتتاح این سه طرح آموزشی گفت: در این سه آزمایشگاه  که برای اجرای آن بالغ بر سیصد میلیون ریال هزینه  شده، ظرفیت آموزش 45 دانشجو در هر جلسه فراهم شده است. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر افزود:این آزمایشگاه ها برای برگزاری کلاسهای آموزش عملی میکروب شناسی، قارچ شناسی، انگل شناسی، بیوشیمی، ایمونولوژی، سرولوژی ، آسیب شناسی، خون شناسی و بانک خون، پیش بینی  شده است.

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت کاشمر افزود: با راه اندازی  این آزمایشگاه ها زمینه انجام طرح های پژوهشی در مجتمع آموزش عالی سلامت در زمینه های درمانی، عفونت های دهان و دندان و.... فراهم شده است.

وی افزود: در این آزمایشگاه ها کنفرانس های ادواری، کلاس های آموزشی کارشناسان علوم آزمایشگاهی و  پرستاران  منطقه به شکل عملی  برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با انجام پایان نامه های دانشجویی، انجام  پروژه های تحقیقاتی مشترک با سایر دانشکده ها و سایر سازمان ها در این ازمایشگاه ها، شاهد درج مقالات علمی در پایگاههای و مجلات معتبر با نام این مجتمع درآینده نزدیک باشیم.

دکتر یزدانی خاطر نشان کرد: در سال جاری شاهد حضور دکتر محسن عارف نژاد و دکتر پرستو تاج زاده به عنوان اعضای هیات علمی در این مجتمع بوده ایم.

وی افزود: تیم دانش آموزی  ناحیه دو مشهد تحت سرپرستی اعضای هیات علمی این مجتمع، توانست  در جشنواره نوجوان خوارزمی سال 96  در رشته پژوهش رتبه اول کشوری را کسب نماید.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار