فعالیت 44 پایگاه سنجش نوآموزان در مناطق زیر پوشش دانشگاه

  • PDF

مدیر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو  ورود به دبستان اظهار داشت: از ۶۹ پايگاه مجري طرح سنجش نوآموزان در استان خراسان رضوي، ۴۴ پايگاه درحوزه زیر پوشش دانشگاه قرار دارد.

به گزارش وب دا، دکتر حامد قضاوی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال 95 هزار نوآموز زیر پوشش این طرح قرار بگیرند خاطر نشان کرد: : خدمات ارائه شده به نوآموزان در قالب بسته خدمات کشوری و به صورت خانواده محور به نو آموزان ارائه خواهد گرديد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه مشترک میان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در سال جاری ، تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و پايگاه‌هاي سلامت شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه، پس از غربالگري اوليه نوآموزان توسط پايگاههاي سنجش آموزش و پرورش استثنايي، مجري اجراي برنامه سنجش سلامت نوآموزان جمعيت تحت پوشش خود هستند.

دکتر قضاوی در ادامه ضمن تاکيد بر اهمیت طرح سنجش گفت: در این طرح، نوآموزان معرفی شده از مدارس و پایگاههای سنجش جهت دریافت خدمات مورد نياز و انجام ارزيابي و معاينات شامل واکسیناسيون، مراقبت‌هاي جسماني و معاينات پزشکي، معاینات دهان و دندان و فلوراید تراپی به پایگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه  خواهند نمود.

مدير سلامت جمعيت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ خاطر نشان کرد: نتايج معاينات در پرونده الکترونيک نوآموز ثبت و پرونده سلامت برای سایر اعضاء خانواده نوآموزان نیز ایجاد می شود.

 

برگزاری چهارمین کمیته بهداشت کار گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل

  • PDF

چهارمین کمیته بهداشت کار گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با هدف بررسی و تصمیم گیری در خصوص رفع مشکلات بهداشتی منطقه زلزله زده، در زلزله اخیر استان برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت و فرمانده عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر پیگیری مصوبات مرتبط کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، بر تجزیه و تحلیل فعالیتها و اقدامات انجام شده در زلزله اخیر تاکید نمود و گفت: مستند سازی درس آموخته های زلزله اخیر توسط تمامی مدیریت ها و گروه های تخصصی حوزه بهداشت و ارسال به سایر شبکه های بهداشت و درمان براساس فرمت برنامه عملیات پاسخ ( EOP)، می تواند گام موثری در راستای ارتقاء تجربیات و تقویت آموزش های کاربردی باشد.

دکتر حمید رضا بهرامی هماهنگی برون بخشی با سایر سازمان ها و نهادها را از مهمترین محورهای مدیریت خدمات در بحران عنوان نمود و گفت: برنامه ریزی مناسب عملیاتی با تشکیل کارگروه های تخصصی یکی از راهبردهای اصولی در اجرای بهینه خدمت رسانی در بحران ها است.

تشکیل کارگروه شهرستانی و طرح موضوعات مربوط به منطقه زلزله زده و پیگیری مصوبات، تقویت بحث آزمایشات و آزمایشگاه های سیار در منطقه، تهیه درس آموخته ها توسط واحدهای محیطی با هماهنگی مدیریت و گروه های ستادی استان و ارسال به کلیه شبکه ها جهت ارتقاء تجربه و تصمیم گیری در خصوص اقدامات فوریتی در کمیته های تخصصی مربوطه از مصوبات این کمیته بشمار می رود.

طرح گردشگری سالم در مشهد مقدس در حال اجراست

  • PDF

طرح گردشگری سالم با هدف پیشگیری از اچ ای وی ‏/ ایدز جهت مسافران و زائران علی ابن موسی الرضا (ع) در حال اجراست.

به گزارش وب دا، کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به حجم بالای مسافران و زائران در منطقه زیر پوشش مرکز بهداشت ثامن مشهد طرح گردشگری سالم در این منطقه آغاز شده است.

 دکتر علی حسین پور اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای این طرح تمامی کارکنان هتل ها و هتل آپارتمان های منطقه ثامن، با شرکت در کارگاه های آموزشی، مطالب آموزشی ارائه شده شامل آشنایی با اچ ای وی‏/ ایدز ، راه های انتقال و روش های پیشگیری این بیماری را فرا می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: مطالب آموزشی مورد نظر این کارگاه ها طبق تفاهم نامه منعقده با موسسه طب پیشگیری توسط مربیان آموزش دیده این موسسه به پرسنل هتل و هتل آپارتمان ها ارائه می گردد.

دکتر حسین پور افزود: در حال حاضر حدود 400 نفر از پرسنل شاغل در10 هتل در مشهد آموزش های لازم را طی 2 کارگاه آموزشی فرا گرفته اند.

تقدیر وزارت بهداشت از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد اسماعیل مطلق طی نامه ای از معاون بهداشت دانشگاه، در راستای اجرای برنامه مدارس مروج سلامت که با توانمندسازی دانش آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه، زمینه ی ترویج و استقرار مفاهیم سلامت را در جامعه فراهم می آورد تقدیر نمود.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت ،توفیق در تحقق اهداف برنامه مدارس مروج سلامت و خدمت به ایران اسلامی و سلامتی نسل های آینده را خواستار شده است.