بازدید از یک هزار و 700 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در بردسکن

  • PDF

در راستای نظارت بر واحدهای فعال در نوروز معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی مشهد از مرکز بهداشت شهرستان بردسکن بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی ضمن عرض تبریک سال جدید و خدا قوت به همکاران ستاد نورزوی شهرستان به بررسی اقدامات انجام شده پرداخت.

خانم عسکریان مسئول ستاد نوروزی مرکز بهداشت شهرستان بردسکن و دکتر رحيمي جانشين مدير شبکه واکسیناسیون 35 کودک، مراقبت از 150 مادر باردار، واکسیناسیون 23 مورد حیوان گزیدگی، معدوم نمودن 938 کیلوگرم مواد غذایی ناسالم، بازدید از 1746 امکنه، صدور 300 کارت بهداشت، 112 مورد نمونه برداری آب،8 مورد نمونه برداری آب و کلر سنجی آب استخر و 819 مورد کلر سنجی آب از سطح شهر را از جمله اقدامات انجام یافته در تعطیلات نوروزی اعلام نمودند.

دکتر بهرامی ضمن تشکر ازاقدامات انجام یافته  گفت امید است با یاری خداوند متعال امسال، سالی توام با ثبت توفیقات بیشتر در ارائه خدمت به مردم و سالی پر از صفا و صحت در پرتوی عنایات ثامن الحج (ع) برای همه تلاشگران عرصه سلامت باشد.

 

بازدیدمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مرکز بهداشت شهرستان کاشمر

  • PDF

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در شهرستان کاشمرازبرنامه های سلامت نورزوی  در حوزه بهداشت بازدید نمود.

به گزارش وب دا، دکترحمید رضا بهرامی  با حضور در ستاد مرکز بهداشت ضمن تبریک عید نورو و خدا قوت به پرسنل کشیک در ستاد نوروزی، از واحدهای ستادی بازدید  و برنامه ها و شاخص های بهداشتی  در حال اجرا در ایام نوروز را بررسی نمود.

کشف و ضبط بیش از دو تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در کاشمر

  • PDF

در اجرای برنامه  سلامت نوروزی 96 بیش از 2 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف درکاشمرکشف و جمع آوری شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشتی شهرستان کاشمر با بیان اینکه از ابتدای برنامه سلامت نوروزی که از اسفند ماه در شهرستان کاشمر آغاز شده است2 هزار و400 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف در کاشمر کشف و ضبط شده است، بیان کرد: پس از2784 مورد بازدید به عمل آمده از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی، 29 مورد به دادگاه معرفی شده اند.

مجتبی قائمی با بیان اینکه در این مدت 81مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی انجام شده است، اظهار کرد: تمام نمونه‌برداری آب شرب مصرفی در این ایام مطلوب گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی تعداد 1622 مورد کلرسنجی آب در ایستگاه‌های ثابت و سیار در ایام نوروز انجام شده است، افزود: به‌طور متوسط تعداد دو اکیپ بازرسی در هر روز در طول طرح در کل منطقه با دو نفر پرسنل در هر روز بازرسی‌ها را انجام داده‌اند.

دکترقائمی افزود: در طی اجرای برنامه تعداد 43 مورد شکایت بهداشتی توسط گزارشات مردمی  و به 25 مورد شکایت ثبت شده در شماره 190 کشوری رسیدگی شده است.

معاون بهداشتی شهرستان کاشمر به فعال بودن آزمایشگاه مرکزی تشخیص طبی و همچنین مرکز بهداشتی و درمانی شماره 2 شهری کاشمر(عصمتیه) در تمام ایام تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت:از 23 اسفند ماه تاکنون تعداد 115 مورد نمونه گیری هیپو تیروئیدی از نوزادان انجام شده است و 49 مورد مشاوره ازدواج در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای 24 اسفند ماه تاکنون 24 مورد حیوان گزیدگی گزارش شده است که 70 دوز واکسن هاری  و1500واحد سرم هاری مصرف شده است.

 

بازدید معاون بهداشتی از شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد

  • PDF

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه بازدیدهای نوروزی از شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد بازدید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر حمیدرضا بهرامی ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از موفقیت، صحت و سلامت جهت کلیه همکاران پرتلاش حوزه بهداشت به آنان خداقوت گفت.

در ادامه معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جریان روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان قرار گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد گزارشی از اقدامات انجام شده طی تعطیلات نوروزی ارائه داد و تاکید کرد: تمامی واحدهای شهری و روستایی این شهرستان برای ارائه خدمات مطلوب به ساکنان منطقه و مسافران نوروزی در آمادگی کامل هستند.