فعالیت 350 بازرس بهداشت محیط در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : هم اکنون بیش از 350 بازرس بهداشت محیط در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند.

به گزارش وب دا، مهندس علی حسنی  همزمان با  "روز جهانی بهداشت محیط" افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و امکان جذب بازرسان از طریق بخش خصوصی قسمت زیادی از کمبودها در این زمینه رفع شده است.

وی خاطر نشان کرد: بازرسان بهداشتی زیر پوشش این دانشگاه بر رعایت بهداشت در محیطهای مختلف نظارت دارند و بخشی از نظارتها نیز از طریق گزارشهای مردمی صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: بر اساس بررسیهای جهانی 25 درصد از سلامتی افراد به عوامل محیطی و بهداشت محیط مربوط می شود.   

به گفته وی، عوامل محیطی تاثیرگذار بر سلامت افراد گستره وسیعی داشته و زمینه ساز بیماریهای مختلف جسمی و روحی می باشند.

وی آلودگی هوا، آلودگی آب، دفع غیربهداشتی فاضلاب و زباله، افزایش گازهای گلخانه ای، افزایش گرمای زمین، خشکسالی، امواج رادیویی، سموم کشاورزی، حشرات و جوندگان، مصرف دخانیات و سیگار، اشعه مضر آفتاب و آلودگی سوخت را از جمله عوامل محیطی دخیل در سلامت انسان عنوان کرد.

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هوا یکی از عوامل محیطی است که نقش مهمی در سلامتی افراد دارد زیرا بدون هوای سالم تنفس مشکل ساز است.

مهندس حسنی گفت: این در حالی است که امروزه آلودگی هوا به ویژه در شهرهای بزرگ نقش مهمی در ایجاد بیماریهای تنفسی و سایر بیماریها به ویژه در گروههای حساس مانند کودکان و سالمندان دارد.

وی  افزود: بخش دیگری از عوامل سلامتی به محیط کار و محیط خانواده برمی گردد و اگر این محیطها سالم نباشند بر سلامت جسمی، روحی و روانی اثرات بدی برجای خواهند گذاشت. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار