تشديد فعالیت تیم های نظارتی بهداشت محیط استان در دهه اول ماه محرم

  • PDF

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تشديد فعاليت 80 تيم بازرسي همزمان با آغاز ماه محرم در شهر مشهد خبر داد.

به گزارش وب دا، مهندس علی اصغر حسنی اظهار داشت:گروههای نظارتی و بازرسی به منظور پیشگیری از بروز بیماریهای منتقله از آب و غذا و کنترل بهداشتی به طور مستمر از اماکن اسکان زائران از جمله حسینیه ها، تکایا، مدارس و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در بین زائرین بازدید می کنند.

وی افزود: در این مدت 80 تیم نظارتی در مشهد و در هر شهرستان نیز یک یا دو تیم، فعالیت های ویژه ای را برای کنترل سلامت مردم بر عهده دارند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه برگزاری دوره های آموزش بهداشت ویژه برگزار کنندگان مراسم های مذهبی، توزیع پیام های بهداشتی، نصب بنرهای حاوی پیام های مرتبط با رعایت بهداشت و سلامتی را از دیگر اقدامات این معاونت، در این ایام برشمرد.

وی تاکید کرد: تمامی افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی در هیات ها و تکایا ، مساجد و خیمه های عزاداری فعالیت می کنند باید کارت بهداشتی دریافت کنند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت در محافل و مراسم های عزاداری به ویژه در زمان پخت و تهیه غذا خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز هرگونه بیماری، هیات های مذهبی از پذیرفتن مواد غذایی با حجم زیاد از افراد ناشناس خودداری کنند.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین گفت: ذبح و قربانی دام در جلوي دسته های عزاداری و یا در محل تکایا و مساجد بدون دریافت مجوزهای بهداشتی و هماهنگی های لازم با اداره دامپزشکی ممنوع است.

شايان ذکر است شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می توانند با سامانه 190(سامانه پاسخگویی به شکایات بهداشت محیط) تماس حاصل نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار