توزیع 21 هزار دز واکسن آنفلوانزا در سه استان خراسان

  • PDF

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود 21 هزار دز واکسن آنفلوانزا در استان های خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی توزیع شده است.   

به گزارش وب دا، دکتر محمد جعفر صادقی افزود: هشت هزار دز از این واکسن ها برای خراسان رضوی و بقیه جهت استان های خراسان جنوبی و شمالی در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، طبق هماهنگی های انجام شده، قرار است چهار هزار دز دیگر واکسن آنفلوانزا برای استان خراسان رضوی در هفته جاری تحویل گرفته شود.

وی بیان کرد: پزشکان، پرستاران و پرسنل شاغل در بیمارستانها و مراکز درمانی بخش دولتی، دامپزشکان، محیط بانان، زنان باردار پرخطر و برخی افراد در معرض خطر به طور رایگان واکسن آنفلوانزا را دریافت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: امسال برای نخستین بار زنان باردار پرخطر به طور رایگان واکسن آنفلوانزا را دریافت می کنند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: سایر افراد در معرض ابتلا می توانند با مراجعه به داروخانه ها واکسن آنفلوانزا را از طریق بخش خصوصی تهیه کنند.

دکتر صادقی خاطر نشان کرد: تزریق سالیانه واکسن آنفلوانزا برای کودکان زیر پنج سال و افراد بالای 60 سال، بیماران دچار بیماریهای مزمن مانند نارسایی کبد، کلیه، دیابت، قلب و عروق و زنان باردار توصیه می شود.

وی بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا را مهرماه هر سال دانست و اظهار کرد: واکسن آنفلوانزا پس از تزریق حدود دو تا سه هفته زمان می برد تا فرد را در برابر این بیماری ایمن سازد و دوره اثرش بین شش تا هفت ماه می باشد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار