طرح تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در کلان شهر مشهد به زودی افتتاح می شود

  • PDF

با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، طرح تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در کلان شهرها به زودی در کلان شهر مشهد افتتاح می شود.

به گزارش وب دا، برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در قالب 15 برنامه پیشگیری، بهداشت و سلامت و 10 برنامه پشتیبان از سه سال گذشته در حوزه بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به اجرا در آمده است و تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در کلان شهرها یکی از برنامه های آن به شمار می رود.

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه ارائه خدمات نوین سلامت تا کنون شهرهای در زیر 20 هزار نفر و مناطق روستایی، شهرهای 50 تا 500 هزار نفر و  مناطق حاشیه شهر مشهد به اجرا در آمده است اظهار داشت: با اقدامات و برنامه ریزی هایی که از سال گذشته انجام شده است به زودی، با یپوستن کلان شهر مشهد به این مجموعه خدمات، شبکه مراقبت های نوین سلامت در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تکمیل می شود.

دکتر محمد حسن درخشان هدف از اجرای این برنامه را افزایش سهولت دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و پیشگیری عنوان و  خاطر نشان کرد: در این برنامه خدمات نوین سلامت از حالت غیر فعال خارج شده و به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود.

وی با بیان اینکه 70 درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق شهری ساکن هستند و از این تعداد 90 درصد در مشهد ساکنند افزود: مشهد مقدس دومین کلان شهر کشور پس از تهران محسوب می شود و با تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در این شهر، گام مهمی در راستای ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری از بروز بیماری ها برداشته خواهد شد.

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با بیان اینکه در اردیبهشت سال گذشته برنامه ارائه خدمات نوین سلامت در مناطق حاشیه شهر مشهد کلید خورد و با اجرای آن یک میلیون و 250 هزار نفر زیر پوشش قرار گرفتند خاطر نشان کرد: در مرحله دیگر هسته مرکزی شهر مشهد با جمعیت دو میلیون نفر قرار است زیر پوشش این خدمات قرار گیرند.

دکتر درخشان تصریح کرد: در حال حاضر تمامی مراکز خدمات جامعه سلامت و پایگاه و مراکز بهداشتی در هسته مرکزی شهر مشهد فعال و نیروهای مورد نیاز نیز به کارگیری شده و آموزش های لازم نیز به آنها داده شده است.

وی تاکید کرد: در طرح خدمات نوین سلامت، علاوه بر کارشناسان مراقبت سلامت، کارشناسان تغذیه و روان شناسان نیز در تیم سلامت حضور دارند و در صورت نیاز به افراد خدمات ارائه می دهند.

دکتر درخشان با اشاره به تغییر نوع بیماری ها از واگیر به غیر واگیر و گسترش ابتلا به این دسته از بیماری ها، حضور کارشناسان تغذیه و روان شناسان را گامی اساسی در افزایش سلامت جامعه عنوان کرد.

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: همانند دیگر طرح های برنامه تحول نظام سلامت، این بار نیز مشهد مقدس نخستین کلان شهر کشور است که شبکه مراقبت های نوین سلامت در آن تکمیل می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.