فعالیت یک هزار و 300 بهورز در مناطق روستایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به فعالیت یک هزار و 300 بهورز در مناطق  روستایی زیر پوشش دانشگاه اظهار داشت: این تعداد در 736 خانه بهداشت به روستائیان خدمات ارائه می دهند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسن درخشان خاطر نشان کرد: بهورزان در مناطق روستایی و در خانه های بهداشت وظیفه ارائه خدمات بهداشتی، پیشگیری و آموزشی  به روستائیان را بر عهده داشته و در حال حاضر یک میلیون جمعیت روستایی را زیر پوشش دارند.

وی با اشاره به نقش موثر بهورزان در اراتقاء سلامت جامعه اظهار داشت: بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه سلامتی ،در حفظ و ارتقا سلامت جامعه نقش مهم دارند و دستاوردهای موجود در بخش بهداشت مرهون مجاهدت ها و تلاش های آنان است.

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به برگزاری همايش کشوري گراميداشت روز بهورز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: قرار است اين همايش با حضور 350 نفر از بهورزان و مربيان آموزش بهورزي نمونه کل کشور، پانزدهم آبان با حضور مديران ارشد نظام سلامت برگزار شود.

وی تاکید کرد: به برکت وجود بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، ششمین سال متوالی است که میزبانی همایش کشوری بهورز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد نهاده شده است. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار