آغاز ارائه خدمات بهداشتی رایگان در پنج کلانشهر کشور با حضور وزیر بهداشت

  • PDF

طرح ارائه خدمات بهداشتی رایگان به طور همزمان در پنج کلانشهر کشور طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد آغاز شد.

به گزارش وب دا،  این طرح همزمان با مشهد در کلانشهرهای اهواز، تبریز، کرج و قم نیز در قالب ویدئو کنفرانس با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی به اجرا گذاشته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این مراسم گفت: طرح ارائه خدمات بهداشتی رایگان در کلانشهرهای کشور ابتدا در حاشیه شهر و سپس در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر اجرا می شود.

دکتر حمیدرضا بهرامی افزود: امروز شاهد ارائه خدمات بهداشتی و مراقبت های فعال در تمام مناطق کلانشهر مشهد با جمعیت حدود دو میلیون نفر هستیم.

وی اظهار کرد: خدمات بهداشتی رایگان به طور همزمان در پنج مرکز بهداشت مستقر در شهر مشهد با حضور وزیر بهداشت ارائه می شود.

وی گفت: در اجرای این طرح در هر مرکز بهداشت بسته به جمعیت آن دو تا سه پایگاه مراقبت سلامت جدید راه اندازی شده است و در مجموع حدود یک هزار نفر شامل پزشک، دندانپزشک، کارشناس بهداشت محیط حرفه ای و کارشناس بهداشت روان در اجرای این طرح مشارکت دارند.

بهرامی افزود: هر کارشناس مراقبت بهداشت حدود دو هزار و 500 نفر را زیر پوشش دارد.

وی ارائه مراقبت های فعال بهداشتی و اجرای بسته ادغام پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر نظیر بیش فشاری خون، دیابت، بیماریهای تغذیه ای و بیماریهای روحی روانی را از مزایای این طرح عنوان کرد.

در این مراسم علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی به همراه دکتر مصطفی مهرابی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر مسئولان استانی و کشوری نیز حضور دارند.

وزیر بهداشت قرار است در مراسم تجلیل از بهورزان نمونه کشور در تالار ابن سینای مشهد نیز حضور یابد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار