امسال یک هزار و 500 خانه بهداشت در کشور تکمیل و راه اندازی می شود

  • PDF

قائم مقام معاونت بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تکمیل و راه اندازی یک هزار و 500 خانه بهداشت تا پایان امسال در کشور خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر ناصر کلانتری در همایش کشوری بهورز که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالار ابن سینا برگزار شد،اظهار داشت: در یک سال گذشته نیز دو هزار خانه بهداشت در کشور بهره برداری و هشت هزار خانه بهداشت نیز تجهیز شد.

وی به صدور مجوز جذب 627 بهورز در یک سال اخیر اشاره کرد و افزود: ابلاغ برنامه کاردانی بهورزی، درجه بندی شدن آموزشگاه های بهورزی و برنامه ریزی برای ارتقاء بهورزان از دیگر اقدامات به شمار می رود.

قائم مقام معاونت بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه به منظور ارتقاء تحصیلی بهورزان شرایط برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بهورزان نیز فراهم شد و در حال حاضر 410 نفر در دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا بهورزان در بدو ورود به مراکز آموزش بهورزی همانند مراکز تربیت معلم گزینش و استخدام شوند.

دکتر ناصر کلانتری با اشاره به دستاوردهای حضور بهورزان در مناطق روستایی و کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودک خاطر نشان کرد: در مناطق روستایی همانند شهرها مشکل عمده بیماری های غیر واگیر،چاقی، دیابت و مصرف بیش از اندازه کالری است که باید در این زمینه نیز اقدام و جدیت و پیگیری شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اظهار داشت: بهورزان باید همانند گذشته دوشادوش نظام سلامت باشند و نسبت به اجرای برنامه های تحول نظام سلامت تلاش کنند.

قائم مقام معاونت بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اینکه در این راستا آموزش مربیان به اتمام رسیده است و به زودی آموزش بهورزان نیز آغاز خواهد شد خاطر نشان کرد: باید با اجرای برنامه های غربالگری و ارجاع افراد مبتلا به بیماری های غیر واگیر به مراکز جامع سلامت در راستای ارتقاء سلامت 28 میلیون روستایی تلاش کنیم. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار