بازدید وزیر بهداشت از روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت شهرستان رشتخوار

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در رشتخوار، در جریان روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت و اقدامات بهداشتی و درمانی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه این بازدید با اشاره به اجرای طرح مراقبت های نوین سلامت در کلان شهرها اظهار داشت: این طرح از سال گذشته در مناطق حاشیه کلان شهرها به اجرا در آمد و پس از یک سال تلاش و برنامه ریزی امسال اکثر دانشگاهها توانستند تا قلب شهرها این طرح را پیش ببرند.

وی خاطر نشان کرد: هدف از اجرای خدمات نوین سلامت این است که بتوانیم برای هر ایرانی یک مراقب سلامت داشته باشیم.

 دکتر هاشمی در رابطه با تجهیز و بهره برداری از  بیمارستان حضرت زهرا(س) رشتخوار گفت: بیمارستان حضرت زهرا(س) شهرستان رشتخوار در یک ماه آینده تجهیز و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

 وی از فرماندار و نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی خواست برای رفع مشکلات این بیمارستان در یک ماه آینده  پیگیری های لازم را انجام دهند.

 وی افزود: از دانشگاه و مسئولین محلی قول های مساعد در جهت رفع مشکل یک ماهه صورت گرفته است و به زودی کارهای لازم برای صدور پروانه بیمارستان انجام خواهد شد.

دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به طرح تحول سلامت در کشور افزود: طرح تحول سلامت در حد قول هایی که داده شد به مرحله اجرا رسید. 

دکتر هاشمی افزود: تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات وزارت بهداشت باعث ایجاد مشکل برای ارائه دهندگان خدمت و  کارکنان وزارت بهداشت شده است.

دکتر هاشمی در ادامه از شهرستان خواف بازدید کرد. شهرستان رشتخوار در 200 کیلومتری از مشهد مقدس قرار دارد این شهرستان دارای 7 مرکز خدمات جامع  سلامت و 38 خانه بهداشت می باشد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار