وزیر بهداشت: جهت گیری برنامه های وزارت بهداشت به سمت مناطق محروم است

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: جهت گیری برنامه های وزارت بهداشت به سمت مناطق محروم است که در این زمینه در برخی از مناطق موفق و در برخی دیگر به دلیل نبود شرایط موفق نبوده ایم.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) کلات با اشاره به اینکه به منظور تامین پزشک متخصص در مناطق مختلف کشور، در سال های اخیر 30 درصد از ظرفیت دانشگاه ها به داوطلبان بومی اختصاص یافته است اظهار داشت: به طور حتم در سال های آینده و با اتمام تحصیل این دانشجویان بخشی از کمبود پزشک متخصص مرتفع می شود.

وی با اشاره به اینکه تجهیز و ارائه خدمات در مناطق مختلف کشور تابع قوانین سطح بندی است خاطر نشان کرد: شهرستان کلات دارای 40 هزار نفر جمعیت در شهر و حومه آن است و باید برای استقرار پزشک متخصص در رشته های مختلف و توسعه خدمات تخصصی ،جمعیت بیشتری در این شهر ساکن باشد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: به طور حتم حضور در این شهرستان می تواند بخشی از مشکلات را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد مرتفع نماید.

دکتر سید حسن هاشمی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از 780 میلیارد تومان از بیمه ها طلب دارد و به همین دلیل دانشگاه در 12 ماه گذشته نتوانسته است طلب پرسنل و پزشکان خود را پرداخت نماید.

وی اظهار داشت: این در حالی است که اگر مطالبات دانشگاه  وصول و  بدهی های دانشگاه نیز پرداخت می شد ، این دانشگاه 120 میلیارد تومان درآمد نیز داشت که می توانست در زمینه های تجهیز و جذب نیرو استفاده نماید. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار