هوای مشهد برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار گرفت

  • PDF

بر اساس اعلام واحد بهداشت هوای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد، شاخص کيفيت هواي مشهد امروز با 105 (AQI)  برای تمام گروه ها در وضعيت ناسالم قرار گرفت.

به گزارش وب دا، مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سطح شهر کیفیت هوای شهر مشهد با عدد شاخص 105 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی اظهار داشت: مقایسه غلظت آلاینده ها حاکی از آن است که به غیر از آلاینده منواکسید کربن بر غلظت سایر آلاینده ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

مهندس علی اصغر حسنی خاطر نشان کرد: هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه های نخریسی، ساختمان، سجاد، تقی آباد، خیام جنوبی، الهیه، آوینی، چمن، امامیه، خیام شمالی، سمزقند و سرافرازان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و سایر ایستگاه های سطح شهر در شرایط سالم می باشد. 

وی افزود: بیشترین بار آلودگی هوا  از ایستگاه سرافرازان  با عدد شاخص 136 در شرایط ناسالم گروه های حساس گزارش شده است.

مدیر بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه توصیه نمود، افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان  فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و از شهروندان درخواست نمود حتی المقدور از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری نمایند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار