توجه به ابعاد سلامت نوجوانان، تضمین کننده سلامت آینده کشور

  • PDF

مدير سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه 21 درصد از جمعیت استان را دانش آموزان و نوجوانان تشکیل می دهند، بر افزایش تعامل و همکاری میان دو حوزه آموزش و پرورش و بهداشت در راستای ارتقاء سلامت این گروه سنی تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر حامد قضاوی در نشست هم انديشي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدارس را اصلی ترین مکان برای ارتقاء سلامت جامعه دانست و اظهار داشت: برنامه مدارس مروج سلامت، یک برنامه بین المللی است که در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان گام بر می دارد.

وی افزود: در این راستا می توان قبل از تشديد مشكلات سلامتي در گروه سنی کودکان و نوجوانان ، به طور عملی و کاربردی سلامت این گروه را مدیریت نمود.

مدير سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد : مدارس مروج سلامت با استفاده از مشارکت آموزگاران، دانش آموزان و والدین از طریق تشکیل گروه های کاری و مشورتی که به طور نزدیک با مدرسه در ارتباط هستند امکان دستیابی یکسان به فرصت های آموزشی و بهداشتی را فراهم می آورد.

معصومه شاه پسند رییس گروه سلامت نوجوانان ، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اعلام اقدامات انجام شده در خصوص غربالگري سلامت و معاينات پزشکي دانش آموزان در قالب پرونده الکترونيک سلامت ،روند اجرايي برنامه مدارس مروج سلامت در سالجاري، پرونده سلامت مدرسه (دفتر ثبت روزانه) ،تفاهم نامه جامع مشترک دانشگاه علوم پزشکي و اداره کل آموزش و پرورش ،طرحهاي اجرايي سلامت نوجوانان و مدارس، انتظارات از همکاران دو حوزه را به تفصیل بیان نمود .

مریم احمديان یزدی رييس اداره سلامت و تندرستي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي ضمن قدردانی از فرصت‌ ايجاد شده تشکيل چنين جلساتي را لازمه اقدام هماهنگ و موثر دو حوزه اعلام نمود.

گفتنی است: نشست هم انديشي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی درراستای اجراي برنامه هاي مشترک سلامت دانش آموزان و مدارس با حضور قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه، مدير سلامت جمعيت، خانواده و مدارس و رييس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت و رييس و کارشناسان اداره سلامت و تندرستي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي، مسئولين سلامت نواحي/ مناطق آموزش و پرورش مشهد و طرقبه شاندیز، کارشناسان مسئول و کارشناسان سلامت نوجوانان و مدارس مراکز بهداشت پنچ‌گانه مشهد به میزبانی مدیریت شبکه بهداشت و درمان طرقبه شاندیز برگزار گرديد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار