رفع کمبود پزشک خانواده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت : با اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، مشکل کمبود پزشک خانواده به طور کامل مرتفع شده است.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی در مراسم آغاز اجرای 16 پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان کاشمر با بیان اینکه در سال 92 تنها در 40 درصد مراکز روستایی پزشک داشتیم تصریح کرد: با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در قالب طرح تحول نظام سلامت موضوع کمبود پزشک خانواده مرتفع شده است.

وی  افزود: جای بسی خرسندی است که با برنامه‌ریزی انجام‌شده در وزارت بهداشت در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت در چارچوب منویات مقام معظم رهبری امروز شاهد خدمات‌دهی مطلوب در حوزه بهداشت و درمان هستیم.

ريیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اجرای 11 ساله طرح پزشک خانواده خاطرنشان کرد: کسورات بیمه‌ای در سال گذشته در سطح دانشگاه علوم پزشکی به 3.6 درصد رسید به‌طوری‌که تنها در سال 94 نسبت به سال 93 شاهد تفاوت 12 میلیارد تومانی در این حوزه بودیم.

وی با اشاره به تفاهم انجام‌شده میان استانداری خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای اجرای پروژه‌های موردنیاز در حوزه بهداشت استان یادآور شد: با نیازسنجی انجام‌شده اجرای 405 پروژه در حوزه بهداشت استان با هزینه‌ای بالغ‌بر 250 میلیارد تومان در دستور کار قرارگرفته است.

دکتربهرامی با اشاره به اینکه نیمی از هزینه‌های ساخت این پروژه‌ها توسط خیرین و مابقی از محل اعتبارات وزارت بهداشت تأمین می‌شود، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی، پایان خردادماه سال آینده، زمان تکمیل و تحویل تمامی این پروژه‌هاست.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار