فعال شدن 221 مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت در هسته مرکزی کلانشهر مشهد

  • PDF

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای طرح مراقبت های نوین سلامت در هسته مرکزی شهر مشهد اظهار داشت: در قالب این طرح 221 مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت ایجاد و فعال شدند.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه تحول نظام سلامت، ارائه مراقبت های نوین سلامت به ساکنان مناطق شهری و حاشیه نشین در دستور کار قرار گرفت اظهار داشت: در گام نخست جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری حاشیه شهر مشهد و همچنین 500 هزار  نفر از ساکنان 10 شهر  زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی گفت: در مرحله دوم اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز که از نیمه آبان آغاز شده کل جمعیت شهری مشهد از این خدمات برخوردار شدند که با اجرای آن، کل جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد (اعم از حاشیه نشین و هسته مرکزی شهر)زیر پوشش مراقبتهای فعال و ارائه خدمات رایگان بهداشتی قرار گرفته اند.

دکتر بهرامی هدف این طرح را گسترش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماریهای مختلف عنوان و بیان کرد: در این برنامه خدمات بهداشتی سلامت از حالت غیرفعال خارج شده و به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود.

وی ارائه مراقبتهای فعال بهداشتی و اجرای بسته ادغام پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر نظیر پر فشاری خون، دیابت، بیماریهای تغذیه ای و روحی روانی را از مزایای این طرح عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: هم اکنون 221 مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت برای جمعیت شهری کلانشهر مشهد و 161 مرکز و پایگاه جامع سلامت در مناطق حاشیه این شهر، خدمات نوین بهداشتی را ارائه می کنند.

وی گفت: در این چارچوب دو هزار و 400 نفر شامل پزشک، دندانپزشک، کارشناس مراقبت سلامت، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه در مناطق شهری و حاشیه شهر مشهد بکارگیری شده اند.

دکتر بهرامی افزود: تکمیل شبکه مراقبتهای نوین سلامت در مشهد که دومین کلانشهر کشور پس از تهران محسوب می شود گام مهمی در راستای ارتقا سلامت جامعه و پیشگیری از بیماریها است.

وی گفت: 70 درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق شهری ساکن هستند و از این تعداد 90 درصد در شهر مشهد سکونت دارند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار