کنترل عوامل خطر بیماری های غیر واگیر بعنوان مهمترین استراتژی حوزه بهداشت

  • PDF

قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، کنترل عوامل خطر  ابتلا به بیماری های غیر واگیر را مهمترین استراتژی حوزه بهداشت عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر سید کاظم فرهمند در دومین جلسه ستاد اجرایی ادغام خدمات پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر با تاکيد بر نقش خدمات پيشگيرانه در کنترل عوامل خطر بيماري هاي غير واگير اظهار داشت: بر اساس مطالعات انجام شده،اگر یک دلار در حوزه پیشگیری هزینه شود 7 دلار برگشت سرمایه خواهد داشت.

وی افزود: هزینه کردن در حوزه پیشگیری در واقع یک سرمایه گذاری است و موجب می شود منابع انسانی که بعنوان محور توسعه کشور مطرح است حفظ شود.

دکتر فرهمند طرح تحول سلامت را فرصتی طلایی برای حوزه سلامت دانست و اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت را نقطه عطف و انقلاب دوم در حوزه سلامت کشور عنوان نمود و از کنترل عوامل خطر بعنوان مهمترین استراتژی حوزه بهداشت یاد کرد.

وی افزود: تغییر سبک زندگی که منجر به پیشگیری و کنترل عوامل خطر خواهد شد تاثیر بسزایی در تامین سلامت مردم خواهد داشت.

وی استعمال دخانیات، رژیم غذایی نامناسب و ناکافی بودن فعالیت فیزیکی را عوامل خطر بسیار مهمی عنوان کرد که در بروز بیماری های مزمن نقش مهمی دارند.

گفتنی است: در این نشست پس از بحث و تبادل نظر جدول گانت کشوری توسط اعضای ستاد، در خصوص اجرایی نمودن این برنامه در سطح دانشگاه علوم پزشکی مشهد بررسی شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار