ارائه خدمات رايگان بهداشتي و درماني به زائرين پياده حضرت علي ابن موسي الرضا (ع)

  • PDF

مدير سلامت زائران استان خراسان رضوی از ارائه خدمات رايگان بهداشتي و درماني به زائران پياده بارگاه منور حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) در دهه پاياني صفر خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر سيد مرتضي احتشام فر در حاشیه بازدید از سازمان جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده با اشاره به پياده روي زائران حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) در دهه پاياني ماه صفر از مناطق مختلف کشور به ويژه خراسان رضوي اظهار داشت: بر اساس هماهنگي هاي به عمل آمده ارائه خدمات به زائران پياده در پايگاههاي جاده اي و همچنين داخل شهر به صورت رايگان توسط پزشکان و پرستاران ارائه مي شود.

وي خاطر نشان کرد: به همين منظور مكاتبات لازم با معاون درمان دانشگاه، مديريت حوادث و فوريت ها، روساي كليه بيمارستان ها دانشگاهي و غير دانشگاهي مشهد و مديران شبكه هاي بهداشت و درمان شهرستان ها صورت گرفته است.

مدير سلامت زائران دانشگاه علوم پزشکي مشهد با تاکيد بر آمادگي تمامي پايگاههاي اورژانس جاده اي و شهري و همچنين بيمارستانهاي زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد براي ارائه خدمات احتمالي به زائران خاطر نشان کرد: همچنين ليست و نشاني تمامي بيمارستانهاي دولتي به مديران کاروان ها، ايستگاهها و محل هاي اسکان زائران ارائه شده تا در مواقع ضروري از آن استفاده نمايند.

دکتر احتشام فر افزود: در اين ايام، به منظور پيشگيري از بروز بيماري هاي منتقله از آب و غذا و ارتقاء بهداشت زائران، بارزسي از مراکز اسکان، ايستگاههاي بين راهي و داخل شهر، هتل ها و مهانپذيرها، رستورانها به صورت ويژه توسط ناظران بهداشت محيط در دستور کار قرار گرفته است.

وي گفت: تشدید کنترل کیفی آب آشامیدنی و انجام کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی مستمر و اعلام سریع موارد نامطلوب بصورت تلفنی و کتبی به متولیان تامین کننده آب،بازرسي وكنترل بهداشتي و نمونه برداری از آبسردکن ها و مخازن و شیرهای برداشت عمومی آب در پارک ها ،کمپ ها، اماکن تفریحی و اماکن زیارتی از نظر آب مصرفی، دفع پساب و بازرسي وكنترل بهداشتي از پایانه های مسافربري، راه آهن، فرودگاه ها، اتوبوس ها و قطارهاي مسافربري از ديگر اقداماتي است که در اين ايام به صورت ويژه به اجرا در مي آيد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار