برنامه تحول نظام سلامت، دستاوردهای مهمی در حوزه بهداشت داشته است

  • PDF

قائم‌مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه برنامه تحول نظام سلامت دستاوردهای مهمی در حوزه بهداشت و درمان داشته است اظهار داشت: از تمامی افرادی که دلسوز و یا صاحب‌نظر در حوزه سلامت هستند دعوت می‌کنم تا برای یک‌بار دستاوردهای این حوزه را از نزدیک مشاهده کنند.

به گزارش وب دا، دکتر حریرچی در حاشیه نشست مدیران و کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های انجام‌شده در توسعه خدمات نوین سلامت و اجرای پرونده الکترونیک سلامت در مناطق زیرپوشش این دانشگاه خاطرنشان کرد: بدون اغراق می‌توان گفت که اقداماتی که در مناطق حاشیه و هسته مرکزی شهر مشهد در حوزه بهداشت شده، تحسین‌برانگیز و نمونه است.

وی با اشاره به پرونده الکترونیک سلامت سینا که به‌طور مستقل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست تصریح کرد: از تمام کسانی که با اجرای برنامه تحول نظام سلامت مخالفت می‌کنند و در این زمینه اظهارنظر  می‌کنند می‌خواهم قبل از هرگونه ارائه نظر و پیشنهاد، اقدامات و دستاوردهای انجام‌شده در این حوزه را از نزدیک ببینند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز با اشاره به اجرای طرح ارائه خدمات نوین سلامت به هسته مرکزی شهر مشهد گفت: برای اجرای طرح مراقبت‌های فعال و رایگان بهداشتی در کلان‌شهر مشهد اکنون 382 مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت در مشهد دایر است.

دکتر حمیدرضا بهرامی افزود: 161 مرکز بهداشتی و پایگاه جامع سلامت در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد و بقیه در سایر مناطق کلان‌شهر مشهد راه‌اندازی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد:با اجرای طرح تحول نظام سلامت کل جمعیت ساکن در حاشیه و کلان‌شهر مشهد شامل سه و نیم میلیون نفر زیرپوشش مراقبت‌های فعال و ارائه خدمات رایگان بهداشتی قرارگرفته‌اند.

دکتر بهرامی هدف این طرح را گسترش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌های مختلف عنوان و بیان کرد: در این برنامه خدمات بهداشتی سلامت از حالت غیرفعال خارج‌شده و به‌صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می‌شود.

وی ارائه مراقبت‌های فعال بهداشتی و اجرای بسته ادغام پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر نظیر بیش فشاری خون، دیابت، بیماری‌های تغذیه‌ای و روحی روانی را از مزایای این طرح عنوان کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار