ارائه الکترونیکی خدمات نوین سلامت به یک میلیون و 200 هزار نفر

  • PDF

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ارائه خدمات نوین سلامت به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت زیر پوشش در قالب پرونده الکترونیک سلامت خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حمید رضا بهرامی در نشست بررسی برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت که با حضور قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: نرم افزار پرونده الکترونيک سلامت دانشگاه علوم پزشکي مشهد (سينا) از ابتداي خرداد ماه سال‌جاري پس از يک دوره پايلوت يکساله در تمامی واحدهاي بهداشتي، درماني زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکي مشهد راه‌اندازي شده است.

وی با اشاره به اینکه نرم افزار پرونده الکترونیک سلامت سینا بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی شده است اظهار داشت: تطبيق پذيري با منابع تاييد شده وزارت، ارائه به صورت آنلاين و آفلاين، دسترسي طبقه‌بندي شده به اطلاعات سلامت جمعيت، تنوع داشبوردهاي مديريتي، امکان رصد وضعيت سلامت جامعه به صورت آنلاين در تمام سطوح مديريتي استاني و وزارتي، امکان ارسال پيام به گيرندگان خدمت جهت ارزيابي ميزان رضايت از خدمات دريافت شده و وجود داشبوردهاي اختصاصي ارائه خدمات و نمايش آلارم‌هاي پيگيري و موارد ارجاعي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد نرم‌افزار سينا به شمار می رود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرای پرونده الکترونیک سلامت را طرحی شاخص در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

دکتر بهرامی با اشاره به اینکه اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، تحول جدی در ارائه خدمات ایجاد کرد اظهار داشت:تا پیش از اجرای این طرح،38 درصد مراکز بهداشتی و درمانی روستایی در خراسان رضوی فاقد پزشک بودند که اکنون این میزان به کمتر از سه درصد رسیده است.

به گفته وی، اکنون هیچ مرکز بهداشتی و درماني فاقد پزشک در خراسان رضوی نداریم و کمبودها ی جزئی مربوط به مراکزی است که باید دو پزشک، فعال باشند.

وی در ادامه گفت: مشهد مقدس با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، بالاترین جمعیت حاشیه نشین در سطح کشور را به خود اختصاص داده است و ارائه خدمات رایگان بهداشتی به این جمعیت از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه خدمات نوین سلامت به ساکنان هسته مرکزی شهر مشهد را نیز از دیگر دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار