فعال شدن 161 پایگاه و 60 مرکز جامع خدمات سلامت در مشهد مقدس

  • PDF

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اجرای برنامه ارائه خدمات نوین سلامت به ساکنان هسته مرکزی شهر مشهد اظهار داشت: بر اساس این برنامه در حال حاضر 161 پایگاه و 60  مرکز جامع خدمات سلامت در این شهر فعال و خدمات ارائه می دهند.

به گزارش وب دا، دکتر حسن درخشان با اشاره به اینکه تا پیش از اجرای این برنامه 37 مرکز خدمات جامع سلامت و 100 پایگاه در مشهد خدمات ارائه می دادند خاطر نشان کرد: با فعال شدن ارائه خدمات نوین سلامت از نیمه آبان در شهر مشهد، در حال حاضر 221 مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی که با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده اند به همراه یک هزار و 500 نیرو به شهروندان خدمات فعال بهداشتی را ارائه می دهند.

وی با تاکید بر اینکه کمبود منابع و نیروي انسانی موجب شده بود که در مراکز بهداشتی شهر، خدمات تنها در قالب واکسیناسیون و مراقبت از مادران باردار خلاصه شود اظهار داشت: در قالب برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، در حال حاضر خدمات خدمات نوین سلامت از حالت غیر فعال خارج شده و به صورت فعال به جمعیت هدف ارائه می شود.

وی تاکید کرد: در طرح خدمات نوین سلامت، علاوه بر کارشناسان مراقبت سلامت، کارشناسان تغذیه و روان شناسان نیز در تیم سلامت حضور دارند و در صورت نیاز به افراد خدمات ارائه می دهند.

دکتر درخشان با اشاره به تغییر نوع بیماری ها از واگیر به غیر واگیر و گسترش ابتلا به این دسته از بیماری ها، حضور کارشناسان تغذیه و روان شناسان را گامی اساسی در افزایش سلامت جامعه عنوان کرد.

مدير توسعه شبکه وارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد  با بیان اینکه 70 درصد از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق شهری ساکن هستند و از این تعداد 90 درصد در مشهد ساکنند افزود: مشهد مقدس دومین کلان شهر کشور پس از تهران محسوب می شود و با تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در این شهر، گام مهمی در راستای ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری از بروز بیماری ها برداشته خواهد شد.

دکتر درخشان افزود: برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در قالب 15 برنامه پیشگیری، بهداشت و سلامت و 10 برنامه پشتیبان از سه سال گذشته در حوزه بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به اجرا در آمده است و تکمیل شبکه مراقبت های نوین سلامت در کلان شهرها یکی از برنامه های آن به شمار می رود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.