ترویج تغذیه با شیر مادر با مشارکت داوطلبان سلامت

  • PDF

قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر استفاده از ظرفیت داوطلبان سلامت در ترویج تغذیه با شیر مادر تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر سید کاظم فرهمند در کارگاه منطقه ای ترویج تغذیه با شیر مادر، ضمن اشاره به هدف توانمندسازی جامعه در برنامه های تحول نظام سلامت در راستای ترویج خودمراقبتی، استفاده از توان داوطلبین سلامت آموزش دیده و متبحر را يک فرصت عنوان نمود.

وی گفت: داوطلبین سلامت مي توانند در امر انتقال پيام هاي آموزشي مزاياي تغذیه نوزاد با شیر مادر به عنوان بازوی اصلی توانمندسازی جامعه در  کاهش مرگ و میر کودکان و ارتقاء سلامت شیرخواران سهيم بوده و ما را ياري نمايند. 

دکتر سید کاظم فرهمند سلامت جسمانی و روحي مادر و کودک و بویژه سلامت معنوی مادر را از جمله مزایای تغذیه با شیر مادر برشمرد.

گفتنی است: کارگاه منطقه ای ترویج تغذیه با شیر مادر با حضور کارشناسان برنامه ترویج تغذیه با شیرمادر و کارشناسان جلب مشارکت های مردمی دانشگاه  ها و دانشکده های خراسان شمالی، جنوبی و اسفراین، تربت حیدریه، گناباد، سبزوار، نیشابور، تربت جام و شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سالن شهید دلیری معاونت بهداشت دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه فرایند اجرای برنامه و سرفصلهای فني آن جهت مدعوین ارائه و جدول زمانبندی شروع برنامه اعلام گردید. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار